Kiegészítő támogatást javasol Pokorni Zoltán a fogyatékkal élő gyermekeknek.
Az integráció kérdéséről az új köznevelési törvény tükrében tartott sajtótájékoztatót a nyíregyházi Down Egyesület a „Mindenkinek becsengettek!" (MBCS) oktatási integrációs program keretében a Budapesti Korai Fejlesztő Központban. Czeizel Barbara Budapesti Korai Fejlesztő Központ vezetője és Kisari Károly, a Down Egyesület elnöke több rendeleti szabályozást javasolt Pokorni Zoltánnak, az Országgyűlés Oktatási, Tudományos és Kutatási Bizottságának elnökének, aki újra támogatását fejezte ki a program mellett - közölte az egyesület.
A Budapesti Korai Fejlesztő Központba látogatott ezen alkalommal 20 magyar pedagógus mellett a „Mindenkinek becsengettek!" program külföldi társszervezetének képviseletében - Transcarpathian RegionalCenter of Complex Rehabilitation „Path to Life" (Ukrajna) – 20 ukrán pedagógus.
Czeizel Barbara kérdésére, hogy a 2011 tavaszi Oktatási Bizottsági ülés óta, illetve az ezt követően beadott indítvány óta történt-e előrelépés, Pokorni Zoltán így reagált: „A magyar törvényben az állam magához húzta az összes oktatási feladatot. Ezen a területen – a fogyatékkal élő gyerekek ellátásában – pozitívnak gondolom a centralizáló gesztust, hiszen az elmúlt 20 évben láttuk, hogy az önkormányzatok ezzel nem tudnak megküzdeni. A tanulóidőszak nem megspórolható, ez egy fél év-egy év, míg az állam tudomásul veszi az új feladatot, és megpróbálja üzemeltetni azt a rendszert, ami van, és csak második lépésként bővíti azt, teszi több ember számára elérhetővé."
A további integrációval, köznevelési törvénnyel, valamint a nem állami intézmények finanszírozásával kapcsolatban Czeizel Barbara és Kisari Károly több rendeleti szabályozást javasol, amire Pokorni Zoltán összegezve úgy reagált : „be kell rendezkedni arra, hogy a 3 éves kortól kötelezővé tett óvodai ellátás mellett kiegészítő támogatást kapjon minden fejlesztendő gyerek".
„A "Mindenkinek becsengettek!" régiónk legnagyobb oktatási integrációs programja fogyatékkal élő gyerekek részvételével, melyben eddig itthon és külföldön 70 intézmény 120 osztálya vett részt. Az MBCS program eredményessége bizonyítható, hiszen tavaly többszáz gyermek, pedagógus és szülő részvételével tanulmány készült, melyből kiderül: a programnak minden szegmensben pozitív hatása van a résztvevőkre, és az is nyilvánvaló, hogy önmagában kevés maga a program, strukturális változásra van szükség. Ebben keressük a kormány segítségét, és szeretnénk, ha meglenne az anyagi alapja annak, hogy a "Mindenkinek becsengettek!" hazánk minden megyeszékhelyén működjön, táptalajt adva strukturális változásoknak a közoktatásban." – összegezte Kisari Károly, a Down Egyesület elnöke.