Mivel a szimpózium egyik fő célja a szakmai szinten tartás, az elmúlt év szakmai (diabetológiai) újdonságainak, eredményeinek áttekintése és megismertetése, ebből adódóan a regisztrálók zöme háziorvos – akik számára ez egyben hivatalos pontszerző továbbképzés is –, illetve egyéb kórházi szakorvos volt.
A mostani szimpózium központi témája az volt, mit tehet az orvos a 2-es tipusú diabétesz népegészségügyi terheinek csökkentéséért. A téma jelentőségét jól mutatja az a tény, hogy jelenleg a magas vérnyomás mellett a diabétesz a legtöbb embert érintő betegség Magyarországon. (A cukorbetegek kb. 90 százaléka tartozik az ún. 2-es típusba.)
A szervező szakemberek ismételten felhívták a figyelmet a prevenció jelentőségére a diabétesz valamint annak szív és érrendszeri szövődményei kialakulásának befolyásolásában.
A témához szorosan kapcsolódott a csökkent glükóztolerancia (egy korai anyagcserezavar állapot, amit például az étkezések után kialakuló vércukorcsúcsok jellemeznek) kezelésének kérdéséről, illetve a 2-es típusú diabéteszhez társuló magas vérnyomás kezeléséről szóló előadás is.