Idén újra keresik az egyesületi díjra érdemes védőnőket négy kategóriában.
A Magyar Védőnők Egyesülete - megalakulásának 20. évfordulója alkalmából -, 2011-ben megalapította az Év Védőnője díjat azzal a céllal, hogy a jelöléseken, ajánlásokon keresztül bemutassa azt az áldozatos munkát, amelyet a védőnők – sokszor nehéz körülmények között – végeznek a lakosság egészségének megőrzése érdekében. Idén újra keresik a díjra érdemes védőnőket négy kategóriában: egy kistelepülést, egy közepes méretű települést és egy nagyvárost ellátó védőnőt kívánnak jutalmazni, valamint szavazni lehet védőnői tanácsadói közösségre is.
A védőnők 97 éve nyújtanak segítséget a legfontosabb életszakaszokban: a gyermekvárás alatt, az újszülött fogadásakor, a családi élet kialakításánál, támogatják a családokat a gyerekek óvodába, iskolába menetelénél. Jelen vannak mind az alap-, mind a szakellátásban. A területi védőnők a várandósok és gyereket nevelők körében, az iskolavédőnők az oktatási intézményekben végzik munkájukat.
A kórházi védőnők jellemzően a szülészeteken, újszülött osztályokon dolgoznak, és a várandós, gyermekágyas anyák ellátásában, a szoptatás segítésében, az anya és újszülöttje hazabocsátásának előkészítésében, az egészségnevelésben vesznek részt.
Az ÁNTSZ szervezetében működő Családvédelmi Szolgálat munkatársai védőnői képesítéssel rendelkező szakemberek. Feladatuk többek között az oktatási intézményen kívüli családtervezési ismeretek terjesztése, a nehéz helyzetben lévő várandós anyák segítése, támogatása, illetve a terhességmegszakítás előtti és utáni tanácsadás. A működést szakmai felügyeletet ellátó vezető védőnők segítik.
A szakmai bírálók mellett a zsűri tagjai: Újhelyi Kinga a debreceni Csokonai Színház művésze és Keresztes Ilona Vendég a háznál és a Smink nélkül című rádióműsorok szerkesztő-műsorvezetője. És természetesen a kismamák, hiszen az ő szavazataik alapján választják ki azt a három védőnőt, akiknek odaítélik az Év Védőnője díjat.
Pályázat és jelölési lehetőség itt