• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Olcsóbb lesz az őssejtkúra

Egészségmagazin Forrás: Napi Gazdaság

Az őssejtlabor létrehozása után a magyar cég látja el őssejtekkel a kontinens országait.

A Beike Magyarország Kft. július 1-jén nyitja meg hivatalosan a kínai Shenzhen Beike Biotechnology Company Ltd. európai központját Budapesten. Az őssejtkutatás területén világviszonylatban is vezető szerepet játszó kínai vállalat thaiföldi képviseletét 2007 februárjában nyitotta meg, emellett a társaság Indiában, Panamában és Magyarországon nyit újabb kirendeltségeket, ezek közül elsőként az európai központként működő budapesti cég kezdi meg tevékenységét. Az idén márciusban alapított Beike Magyarország Kft. a volt Országos Baleseti és Sürgősségi Intézet (OBSI) Fiumei úti épületében alakítja ki székhelyét, irodáit, rehabilitációs részlegét, őssejt-, illetve kutatólaborját.

Páli Jenő, a Beike Magyarország Kft. tulajdonos-ügyvezető igazgatója elmondta: a már jelenleg is működő, 1600 négyzetméteres rehabilitációs részleg felújítása augusztusban kezdődik, a munkálatok költsége egymilliárd forint lesz, a kapcsolódó eszközbeszerzések 250 millió forintot tesznek ki. Ezt követően mintegy 400 millió forint beruházás keretében egy őssejteket előállító laboratóriumot alakítanak ki, ami 4-5 hónapot vesz igénybe. 

A beruházások következő lépéseként egy kutatólabort hoznak létre, ennek a beruházási költségei 5-6 millió dollárra rúghatnak. A budapesti központ nemzetközi jelentőségét mutatja, hogy az őssejtlabor létrehozása után a magyar cég látja el őssejtekkel a kontinens országait.

Páli Jenő hangsúlyozta: az őssejtterápia nem csodaszer, ám átütő eredményeket érhetnek el többek között olyan betegségek kezelésében, mint a sclerosis multiplex, az autizmus, az epilepszia, a cukorbetegség, de sikerrel alkalmazzák az eljárást a szívinfarktusos vagy stroke-os betegeknél is. Azoknak, akiknek eddig Kínába kellett utazniuk a kezelésért, mintegy 20 ezer dollárba került a terápia. A Beike Magyarország tervei szerint hazánkban a megfelelő engedélyek birtokában 2010 elején kezdődhet meg az őssejtterápiás kezelés, amelynek költségei várhatóan 30 százalékkal lesznek alacsonyabbak a kínainál.