Meg kell szüntetni a nemzetközi szinten működő bűnszövetkezeteket, amelyek a profit nevében emberi életekkel játszanak.
A Sanofi-Aventis elnöke arra kéri az Európai Uniót, hogy tegyen meg mindent a gyógyszerhamisítás egyre növekvő fenyegetésének visszaszorítására. Jean-François Dehecq a gyógyszerek újracsomagolásának betiltását javasolja, és súlyosabban büntetné azokat csoportokat, amelyek ebben az illegális tevékenységben érintettek.
Dehecq, az Európai Gyógyszergyártók Szövetségének (EFPIA) párizsi ülésén úgy fogalmazott, „ideje, hogy Európa e halálos bűn elleni küzdelem hajtóerejeként viselkedjen. Meg kell szüntetni a nemzetközi szinten működő bűnszövetkezeteket, amelyek a profit nevében emberi életekkel játszanak." Dehecq szerint, aki egyben az EFPIA alelnöki tisztségét is betölti, ehhez „határozott cselekvésre, szisztematikus bűnvádi eljárásokra és megfelelő (polgári és büntetőjogi) szankciókra" van szükség. Az alelnök szerint az EU tagállamaiban kiszabható büntetések „alkalmatlanok", tehát „a hatékony jogalkalmazás kialakításához adminisztratív és műveleti eszközök, illetve források megteremtésére van szükség".
Az EFPIA a gyógyszerek újracsomagolásának betiltását és a hamisított gyógyszerekkel való kereskedés súlyos szankcionálását követeli az Európai Uniótól. Ezen felül a szervezet a jelenlegi 10 különböző gyógyszerazonosítási rendszerrel szemben egy egész Európára kiterjedő, harmonizált szisztéma kidolgozását is javasolja. Az EFPIA-nál azt is megjegyezték, hogy még mindig az internetes patikák jelentik a hamisított gyógyszerek fő forrását, ennél fogva pedig „a fogyasztókat hatékonyabban kell tájékoztatni annak fontosságáról, hogy kizárólag a legális ellátási láncból származó gyógyszereket vásárolják meg."
Az EFPIA egyébként még az év vége előtt egy „egyedi vonalkód rendszer" kísérleti eljárásának elindítását is tervezi. A kétdimenziós adatmátrixot alkalmazó technológia a szervezet szerint „manapság a legjobb választásnak számít, és EU standardként is működhetne".