Hogyan látják a kórházak finanszírozási problémáit a beszállítók? (4. rész)
A Weborvos Pro sorozatában ezúttal dr. Szabó Lászlót, a Teva Magyarország Zrt. vezérigazgatóját kérdezte arról, mi a véleménye az adóssághelyzetről?
- A kialakult helyzet egyenes következménye az egészségügy, egyben az egészségügyi intézményrendszer alulfinanszírozottságának. A kórházaknak úgy kellett biztosítaniuk a betegek hatékony ellátását, hogy közben folyamatos forráshiánnyal küzdöttek, így adósságállományuk ugrásszerűen megnőtt. A betegellátás csak azért maradhatott zavartalan, mert a beszállítók folyamatosan a rendszer finanszírozóivá váltak. Ez az állapot azonban már sokáig nem tartható fent, a beszállítók lehetőségei, tartalékai is végesek, az egészségügyből tervezett további forrás kivonás pedig még tovább csökkenti a beszállítók finanszírozási képességét.
- Önök hogyan próbálják kezelni a fizetési nehézségeket?
- A hazai kórházak partnerei kívánunk lenni, velük együttműködve olyan konstrukciókat dolgozunk ki, amelyek lehetővé teszik a betegellátás folyamatosságát, úgy, hogy az adósságállomány ne növekedjen olyan mértében, amely már a mi működésünket is veszélyeztetné. Többek között adósság átütemezéssel, részletfizetési megállapodásokkal próbáljuk könnyíteni partnereink helyzetét.
A teljes cikk a Weborvos Pro-n
Ugyanerről:
Horn Péter, a B. Braun csoport vezérigazgatója
Győri András, a Mölnlycke Health Care Kft. ügyvezető igazgatója
Feller Antal, a Hungaropharma Zrt. vezérigazgatója
(A sorozat következő részében Szokodi Csaba, a Siemens Zrt. Egészségügyi Szektor igazgatója válaszol)