• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Összefog az ELTE és a sanofi-aventis/Chinoin

Gyógyszerpiac Forrás: Weborvos

Az együttműködés stratégiai fontosságú, a minőség és a teljesítmény kölcsönös elismerésén alapul.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a sanofi-aventis/Chinoin stratégiai együttműködési keretmegállapodást írt alá az oktatás, kutatás és fejlesztés területén realizálható kölcsönös előnyök kihasználása érdekében. Az Egészség-gazdaságtani Tanszék létrehozása után a jövőben szakmai workshopokkal, konzultációkkal, ösztöndíj lehetőségekkel, versenyképes munkaerő utánpótlással és innovatív megoldásokkal is színesítik majd a hosszú távra tervezett szakmai együttműködést.
A versenyképesség megőrzése érdekében a felsőoktatás intézményi szereplői mind inkább arra törekszenek, hogy a magas szintű elméleti oktatás mellett a piaci igényeknek és elvárásoknak megfelelő gyakorlati képzést nyújtsanak hallgatóik számára. A vállalati szférában szerzett piacképes ismeretekkel az ifjú tehetségek elhelyezkedési esélyei jelentősen javulnak. A kutatás és fejlesztés területén különösen fontos az érintett szervezetek stratégiai kooperációja, ezért a korábbi sikeres projektek és együttműködések kapcsán az ebben az évben 375 éves ELTE és az idén 100 éves sanofi-aventis/Chinoin arra a döntésre jutottak, hogy szorosabbra fűzik az egyetem és a gyógyszeripari vállalat közötti kapcsolatot.

A felek elsősorban az oktatás és a kutatás-fejlesztés területén egyesítik erőiket. A január 20-án ünnepélyes keretek között aláírt megállapodás keretében a sanofi-aventis/Chinoin szakemberei közös konzultációkkal, szakmai tanácsadással, az oktatásban való részvétellel, elsősorban speciális kurzusokkal segítik és támogatják az egyik legnevesebb hazai egyetem gyógyszergyártással, illetve gyógyszerkutatással kapcsolatos programjait, segítséget nyújtanak a szakdolgozatok, diploma- és PhD munkák elkészítése során, illetve évközi és nyári gyakorlati helyet biztosítanak a fiatalok számára. Ezáltal az ELTE hallgatói folyamatosan tájékozódnak a tankönyvekbe még be sem került legújabb gyógyszerkémiai módszerekről, innovatív fejlesztésekről.

A példaértékű együttműködés segíti a gyógyszeripar iránt érdeklődő hallgatók szakmai orientációját, mellyel a szakképzett, tehetséges és gyakorlatorientált fiatalok jelentős utánpótlási bázist jelenthetnek a sanofi-aventis/Chinoin K+F részlege számára.

A kezdeményezés nemcsak az oktatás színvonalának emelkedéséhez, hanem a magyar gyógyszeripar fejlődéséhez is hozzájárul. Az ELTE kutatói és szakemberi közreműködnek majd a gyógyszercég tudományos projektjeiben, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal, valamint az EU támogatási lehetőségeit megpályázva közös projektek és aktivitások kezdeményezését tervezik. A sanofi-aventis/Chinoin támogatja az ELTE és a Semmelweis Egyetem Szenátusai által elfogadott „Gyógyszerkutató" mesterszak (MSc) létesítését.

A tudományos és a vállalati szféra szervezettebb formában történő összekapcsolódása megteremti a lehetőséget arra, hogy az egyetemi padsorokat elhagyó diplomás fiatalok versenyképes kínálatot nyújthassanak a munkaerőpiacon.

„A tudomány fejlődése, az innovatív és hatékony kutatás-fejlesztés és a piacképesebb oktatás érdekében elengedhetetlen az intézmények közötti stratégiai partnerkapcsolatok megerősítése. Büszke vagyok arra, hogy a színvonalas magyar oktatásban részesült szakembereknek meg tudjuk teremteni a legmodernebb munkahelyi körülményeket, ezzel is hozzájárulva, hogy tudásukat ne más országban kamatoztassák, hanem itthon, Magyarországon járuljanak hozzá tudásukkal a tudomány fejlődéséhez" – jelentette ki Frédéric Ollier (balról), Magyarország legnagyobb gyógyszervállalatának vezérigazgatója. Az ELTE rektora, dr. Hudecz Ferenc (jobbró)lhangsúlyozta, hogy „az együttműködés stratégiai fontosságú, a minőség és a teljesítmény kölcsönös elismerésén alapul."

Legolvasottabb cikkeink