• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Együttműködési megállapodást kötött az MCC és az OMSZ

Hírek 2024.12.13 Forrás: MTI
Együttműködési megállapodást kötött az MCC és az OMSZ

A cél szerint olyan programokat valósítanak meg, amelyek hozzájárulnak a fiatal tehetségek fejlődéséhez, a mentőszolgálati munka megismeréséhez és népszerűsítéséhez.

Együttműködési megállapodást kötött a Mathias Corvinus Collegium (MCC) és az Országos Mentőszolgálat (OMSZ), amellyel a két szervezet többéves kooperációt formalizált - tudatta a két intézmény közös közleményben az MTI-vel pénteken.

Csató Gábor, az OMSZ főigazgatója és Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója által aláírt dokumentumban megfogalmazott cél szerint olyan programokat valósítanak meg, amelyek hozzájárulnak a fiatal tehetségek fejlődéséhez, a mentőszolgálati munka megismeréséhez és népszerűsítéséhez.

Túri Péter, az MCC posztgraduális programokért és fejlesztésért felelős főigazgató-helyettese kiemelte, hogy a megállapodás szerint ösztönzik az OMSZ összekapcsolódását az MCC diákközösségével, amely így közvetlen tapasztalatot szerezhet a mentőszolgálat világában.

A jövő évi közös akciók között szerepel például az elsősegélynyújtás és újraélesztés oktatása és népszerűsítése, mentőállomás-látogatás megszervezése az MCC általános iskolai programja, a FIT hallgatóinak, a tehetséggondozó intézmény hallgatóinak bevonása az OMSZ mentésirányító programjának önkéntesi tevékenységébe, valamint közös kutatómunka az MCC kutatói erőforrásainak és az OMSZ adatbázisainak összekapcsolásával.

Csató Gábor a közlemény szerint úgy fogalmazott: "A sziréna hangja fertőző, így nem titkolt szándékunk, hogy +megfertőzzük+ a mentőszolgálat iránti elkötelezettséggel a fiatalabb korosztályt is. Az általános iskolások már részt tudnak venni az elsősegélynyújtásban, és abban, hogy egy tudatosabb társadalmat építsünk közösen: ne menjünk el egymás mellett, hogy ha valaki bajba jut. Az egyetemista korosztály és az egyetemet elvégzett fiatalok pedig már a vezetői tapasztalattal segíthetik a mentőszolgálat működését, s ebből nemcsak a mentőszolgálat, hanem a magyar társadalom egésze is profitálhat".

Szalai Zoltán a közlemény szerint kifejezte azon reményét: a megállapodásnak köszönhetően képzéseik keretében hozzá tudnak járulni, hogy minél több sokoldalúan felkészült diák kerüljön ki az iskolapadokból, és a mentős munka még vonzóbbá, csábítóvá váljon a fiatalok számára.

"Közös ügyünk az életmentés!" - áll az MCC és az OMSZ közleményében.