A kórház élete még nem tért vissza a régi kerékvágásba, sőt újabb orvosok, ápolók hagyták el az agonizáló intézményt.
Egyelőre nem teljesültek az önkormányzati határozatba öntött lakossági kérések, a kórház teljesítménymutatói pedig a plusz ügyeleti díjak miatt romlanak - írja a 24.hu.
Mit tesz a kormány a Karolina Kórházért? – tette fel a kérdést Pintér Sándor belügyminiszternek Jakab Péter független képviselő. Negyedik hónapja sokkolja a helyzet a hivatalosan 34 ezer lakosú Mosonmagyaróvár és a kórház ellátókörzetébe tartozó térségi társulás 26 településének lakóit – becslések szerint mintegy 100 ezer embert –, hogy az intézményt lényegében nappali kórházzá degradálták. Egyes osztályai márciustól csak hétköznap, munkaidőben fogadnak pácienseket, így számos kezelésért Győrbe vagy Sopronba kell utazni.
Talán a legnagyobb felzúdulást az váltotta ki a március 1-jén, előzetes bejelentés nélkül bevezetett új rend intézkedései közül, hogy pénteken délután 4 órától hétfő reggel 8-ig nem lehetett szülni, illetve a frissen szült anyákat és a csecsemőket mentővel Győrbe szállították a hétvégére.
A város erős embere, Nagy István agrárminiszter, a térség fideszes országgyűlési képviselője is bevetette magát, lapunknak korábban arról számolt be, hogy tiszta vizet öntöttek a pohárba, és amint az orvoshiány megszűnik – munkába áll két aneszteziológus és két belgyógyász –, a kórház újra a régi, teljes ellátást nyújtó intézményként működhet tovább.
Rendkívüli közmeghallgatás és ezer fős demonstráció is volt azóta a városban, a kórház élete azonban nem tért vissza a régi kerékvágásba, sőt újabb orvosok, ápolók hagyták el az agonizáló intézményt. Egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy négy orvosnál több kell a megoldáshoz.
További részletek a cikkben.