Bemutatták a kritikus állapotú betegek mentésére bevezetett, csak néhány centrumban elérhető intenzív terápiás eljárásokat.
Országos kongresszuson mutathatta be az összehangolt intenzív terápiás és sebészeti munka elmúlt években elért eredményeit az Orosházi Kórház Szeptikus Részlegének vezető nővére. A regionálisan különlegesnek számító, 8 betegággyal a Sebészet Szakágon belül újjászervezett Szeptikus Részleget koordináló nővér, Kis Garbriella képviselte az Orosházi Kórházat november 20-án a korszerű sebkezeléssel foglalkozó III. Hazai NPWT Tudományos Szakmai Napon Budapesten.
Esetismertetésével bemutatta az Orosházi Kórházban a kritikus állapotú betegek mentésére bevezetett, országosan rutinszerűen csak néhány egészségügyi centrumban elérhető intenzív terápiás eljárások, valamint a korszerű sebkezelés ápolói szempontból fontos részleteit.
Orosházán a rászoruló betegek részére elérhető az emelt szintű intenzív osztályos kezelés részeként többek között a folyamatos vesepótló kezelés, a keringési paraméterek megfigyelése invazív módon, a szívműködés korábban nem alkalmazott gyógyszeres támogatása, a gépi lélegeztetés különböző, eddig szintén nem alkalmazott formái, a betegek véralvadási rendszerében bekövetkezett változások dinamikus megfigyelése, illetve a sebészeten a korszerű sebkezelés részeként a negatív nyomású rendszerek használata. Mindezek mellett pedig egyre több esetben a kevésbé megterhelő műtéti eljárás is választható.
Kis Gabriella előadásában elhangzott, hogy a közös intenzív és sebészeti szakápolással, a tapasztalatok megosztásával, új eljárások bevezetésével a súlyos betegeknek régiónkban is nagyobb az esélye a gyógyulásra.
Fotó: Melega Krisztián/Orosházi Kórház