• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Rákgyógyszerrel kereskedő orvosok

Hírek Forrás: MTI

A rákgyógyszerrel kereskedő orvosok ügyében hiányos a vádirat a bíróság szerint.

Törvényellenesen megszerzett, a rákgyógyászatban használt vényköteles gyógyszereket értékesített jelentős haszonnal egy orvoslátogató, aki kórházi dolgozóktól szerezte be a citosztatikumokat; az öt vádlott ellen indított büntetőper tárgyalását kedden elhalasztotta a Pesti Központi Kerületi Bíróság a vádirat hiányosságai miatt.

A kedden ismertetett vádirat szerint Sz. Gábor Attila elsőrendű vádlott korábbi orvoslátogatói kapcsolatait kihasználva 2006 tavaszán az ország különböző kórházaiban dolgozó ismerőseivel abban állapodott meg, hogy bizonyos időközönként különféle - törvényellenesen megszerzett -, a rákgyógyászatban használatos vényköteles gyógyszereket (citosztatikumokat) adnak át neki készpénz vagy más anyagi ellenszolgáltatás ellenében. A vád szerint Sz. Gábor Attila 2006 áprilisától egy éven át kórházi ismerőseitől nagy mennyiségű citosztatikumot szerzett meg, amelyet jelentős haszonnal továbbértékesített.

A kórházi dolgozók a gyógyszerekhez többféle módon juthattak hozzá. A beteg vagy a hozzátartozói által visszahozott lejárt szavatosságú, a kórházi osztályon még fel nem használt, vagy a gyógyszergyártó cégek által kipróbálásra adott, továbbá a beteg súlyánál magasabb testsúlyra rendelt, így a kezeléséhez fel nem használt gyógyszerek kerültek - munkakörükből adódóan - a birtokukba. Az ügyészség szerint ezeket a citosztatikumokat nem az előírásoknak megfelelően használták fel (illetve semmisítették meg), hanem "jogtalanul eltulajdonították".

A vádirat szerint több mint 24 millió forint értékű rákgyógyszert loptak így el.

Az ügyészség öt ember - köztük egy onkológus főorvos és egy vezető gyógyszerész - ellen emelt vádat. Sz. Gábor Attila elsőrendű vádlottat jelentős értékre, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövettet orgazdaság bűntettével, N. Tamás másodrendű, P. Balázs harmadrendű és Á-né L. Margit negyedrendű vádlottat jelentős értékre, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövettet sikkasztás bűntettével vádolja. M. Zsolt ötödrendű vádlott ellen pedig jelentős értékre, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövettet orgazdaság bűntettének kísérlete miatt emeltek vádat.

A vád ismertetése után a bíróság az ügyészséget a vádirat hiányosságainak pótlására hívta fel, mivel szerinte az irat nem felel meg a törvényes vád követelményeinek. A végzés szerint nem derül ki a vádiratból - egyebek mellett - az, hogy az értékek megállapítása min alapszik, mit jelent az "egyéb anyagi juttatás", és hiányos a történeti tényállás is. A bíróság elhalasztotta a tárgyalást, és új tárgyalási napot majd csak akkor tűz ki, ha az ügyészség pótolta a hiányosságokat.