• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A háziorvosokat elkezdték berendelni Szabolcsban

Lapszemle Frissítve 2020.10.30 Forrás: 444.hu
A háziorvosokat elkezdték berendelni Szabolcsban

A kormányhivatal elkezdte 24 órás határidővel kórházi munkára rendelni a megfelelő szakvizsgával rendelkezőket a nyíregyházi kórházba.

444.hu több forrásból megerősített információja szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a kormányhivatal elkezdte 24 órás határidővel kórházi munkára rendelni a megfelelő szakvizsgával rendelkező háziorvosokat a nyíregyházi Jósa András kórházba. Korra való tekintet nélkül. Az ok: a nyíregyházi Jósa András oktatókórházban - ami úgynevezett “elsődleges járványügyi ellátóként” felel a megye koronavírusos betegeiért - egyszerűen nem maradt elegendő beosztható orvos az intenzív osztályokra, illetve a koronás betegek kezeléséhez. 

A megye háziorvosai úgy tudják, hogy a berendeléskor az egyetlen szempont, hogy van-e megfelelő szakvizsgájuk. Pedig az érintettek között igen sok a veszélyeztetett: a megye háziorvosainak több mint a fele 60 évesnél idősebb és közülük többen küszködnek krónikus betegségekkel. 

Az érintettek egy része több szempontból is vitatják ezt a megoldást. Egyrészt azért, mert ha így sikerül is megoldani a megyei kórház létszámgondjait, az egészségügyi ellátás másik, igen fontos területén keletkezik lyuk. Egy helyi háziorvos szerint ők a járványhelyzetben egyfajta őrszerepet is betöltenek, megakadályozva, hogy kezelhetetlen mennyiségű ember zúduljon a kórházi covid-osztályra. Egy másik érintett a 444-nek elmondta, hogy az ő praxisában napi száznál több orvos-beteg találkozás van mostanában - a döntő részük persze telefonon - és most van az influenzaoltás-szezon is, így igen súlyosan érinti az ellátás minőségét, hogy háziorvosok esnek ki a rendszerből. A várható problémák ellenére ez az orvos úgy látta, hogy kényszerhelyzet van, amit valahogy meg kellett oldani.

A kórházban tényleg feszített a helyzet, a lap értesülése szerint nagyjából 300 koronavírusos vagy covid-gyanús beteget ápolnak náluk, akiknek több mint a tizede intenzív osztályon fekszik és a napokban már 27-en voltak itt lélegeztetőgépen.

Ennek a kórháznak volt a főigazgatója a múlt héten koronavírus-fertőzésben 66 évesen meghalt Adorján Gusztáv, a megyei közgyűlés Fidesz-frakciójának vezetője, akit a betegsége előrehaladott fázisában Budapesten ápoltak.

Frissítés:

Háziorvosoknak szánt belső információk szivárogtak ki Nyíregyházán, írja a szabolcshir.hu. Megkeresték dr. Soós Zoltánt, a MOK Háziorvosi Csoportjának vezetőjét, aki a következőket válaszolta:

"Az információ egy belső hírlevélben jelent meg, melyben a megye háziorvosait tájékoztattam a kialakult helyzetről és a megoldása érdekében eddig tett lépésekről. Miután belső hírlevélnek szántam az információt, szerencsétlennek tartom, hogy a kollégák közül valaki ezt a sajtónak továbbította. Így ezzel kapcsolatban további részletet nem kívánok megosztani, nem szolgálja a háziorvosi közösség érdekét."