A Munka Törvénykönyve 8. paragrafusának rendelkezései alkalmazandók a facebookos aktivitásra.
A hazai kórháztörténelem decemberi fejezete volt, hogy kiderült, a miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház főigazgatói levélben tiltotta meg a kórházzal kapcsolatos tartalmak kommentelését, írását, lájkolását - emlékeztet cikkében a 24.hu.
Mint írták, még karácsony megkeresték a megyei kórházat, Csiba Gábor főigazgató-főorvos levele végül január 6-án futott be. Válaszában dióhéjban annyit írt, hogy a munkavállalók még munkaidőn kívül sem tehetnek olyat, ami sérti a munkaadó jó hírnevét vagy érdekeit, ezt a Munka Törvénykönyve szavatolja. A különböző orvosi-egészségügyi etikai kódexek is tartalmazzák az elvárásokat, de Csiba is rendszeresen küld körbe főigazgatói leveleket. Külön kiemelte, hogy dolgozó munkaviszonya még nem szűnt meg facebookos aktivitás miatt.
Tekintettel arra, hogy a kórház munkavállalói közalkalmazottnak minősülnek és a közalkalmazotti törvény (Kjt.) nem rendelkezik ebben a kérdéskörben eltérően, a Munka Törvénykönyve 8. paragrafusának rendelkezései alkalmazandók a munkavállalók Facebookon gyakorolt magatartásának megítélésére - mondta a lapnak egy munkajogász. Ezért általános magatartási követelmény minden munkahelyen, hogy a munkavállalók kötelesek tartózkodni minden olyan magatartástól – a munkaidejükön kívül is -, amely közvetlenül és ténylegesen alkalmas a munkáltató jó hírnevének, jogos gazdasági érdekének vagy a munkaviszony céljának veszélyeztetésére. Ez a követelmény kiterjed valamennyi Facebook-felületen, illetve egyéb közösségi médiában közzétett megnyilvánulásra. Amennyiben ez megvalósul, a munkáltató jogosult a munkavállaló magatartásának korlátozására. Szükséges azonban kiemelni, hogy ennek mindenkori követelménye az előzetes írásbeli tájékoztatás, valamint, hogy a korlátozás feltétlenül szükséges és a cél elérésével arányos legyen - idézte a lap.