Tolna megyében a statisztikai hivatal adatai szerint tartósan 14 üres körzet van.
Évről évre nő a betöltetlen praxisok száma az országban. Tolna megyében a statisztikai hivatal adatai szerint tartósan 14 üres körzet van, ezzel a régióban a legrosszabb helyet sikerült kivívni. A beteg ember számára egyáltalán nem mindegy, mennyit kell várnia arra, hogy megvizsgálják. Az sem mellékes, hogy mindezért mennyit kell utaznia, illetve a rendelőben, a kórházban hogyan bánnak vele. Ha csökken a házi- és gyermekorvosok által ellátott körzetek száma, az azt jelenti, hogy sokaknak messzebb kell menniük az ellátásáért. Márpedig a körzetek száma öt év alatt országosan 97-tel csökkent – olvasható a Tolnai Népújság – online oldalán.
A praxisokat a statisztikai hivatal három típusba sorolta: saját körzettel rendelkezők, helyettesítésben ellátottak, illetve üresek, nincs állományban háziorvos.
A betöltetlen praxisok száma hazánkban jelenleg 180 körül van, ebből tizennégy van Tolna megyében, amiből öt felnőtt, hat vegyes és három gyermekorvos.
A statisztikai hivatal munkatársai azt is vizsgálták, mi az oka annak, hogy üresen marad egy-egy körzet. Az első helyen áll a kiöregedés. Somogyban a csecsemő-gyermekgyógyász szakképesítéssel praktizálók negyede, Baranyában és Tolna megyében közel ötöde 55-59 év közötti. Az sem számít ritkaságnak, hogy 70 év feletti orvosok is dolgoznak, Tolna megyében négyen is vannak. Három férfi és egy nő.