A bértámogatást már az utóbbi másfél esztendőben is csak egy-egy fél évre ítélték meg.
Akár negyvenezer megváltozott munkaképességű ember is utcára kerülhet a nyár végéig, miután megszűnt a foglalkoztatásukat segítő egyik bértámogatás, és egy másik is csak augusztus végéig garantált – tudta meg a Világgazdaság. A fogyatékkal élőkre vonatkozó, január óta hatályos szabályozás miatt közben az Alkotmánybírósághoz fordult az ombudsman – olvasható a Világgazdaság – online oldalán.
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) is kénytelen volt több munkatársának felmondani, miután június 30-ával megszűnt a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására akkreditált munkahelyeknek járó bértámogatás. Ezzel – mint azt a MEOSZ elnöke, Hegedűs Lajos elmondta – az érintett cégek a bérek maximum 75 százalékát központi költségvetési forrásból finanszírozhatták, sőt, a támogatás a közhasznú civil szervezetek esetében akár a teljes bért fedezhette.
A bértámogatást már az utóbbi másfél esztendőben is csak egy-egy fél évre ítélték meg, július 1-jétől azonban végleg lejártak az erről szóló szerződések. Ennek a hónapnak a végéig él csak egy hasonló támogatás is; a két állami hozzájárulás egyenként mintegy 19-20 ezer ember elhelyezkedését segítette.
Mindez – folytatta Hegedűs - annak tükrében különösen aggasztó, hogy az év elején drasztikusan átalakult a rokkantellátás korábbi rendszere, megszűnt a rokkantnyugdíj, és ezzel 70 ezerről 50 ezer forint alá csökkent az egy főre jutó ellátás átlagos összege.