Szomorúságot, érdeklődésvesztést, a diákok harmadánál pedig dühkitöréseket, agressziót, bezárkózást tapasztalt a család.
A leggyakoribb pszichés tünet, ami a pandémia alatt jelentkezett a szülők szerint a fiataloknál a szokatlan fáradtság (67%), a tartós szomorúság és ürességérzet (65%), valamint az alvászavarok (53%). Reménytelenségről, pesszimizmusról is közel minden második szülő számolt be – derült ki az SOS Gyermekfalvak legfrissebb online felméréséből. Ugyanennyien jelezték, hogy gyermekük a korábban érdekes, élvezetes tevékenységek iránt elvesztette az érdeklődését - írta a hvg.hu.
Magas arányban, a fiatalok 41%-ánál alakultak ki evészavarok a pandémia alatt, a diákok harmadánál pedig dühkitöréseket, agressziót, bezárkózást tapasztalt a család. Minden nyolcadik fiatalt a halállal, öngyilkossággal, önsértéssel kapcsolatos gondolatok is foglalkoztatják.
A szülők túlnyomó többsége (71%) szerint a bezártságban leginkább az okozott nehézséget a gyerekeknek, hogy nem tudtak találkozni a barátokkal, illetve kevesebb a szórakozási lehetőség (64%), ahol kiengedhetnek. A szülők elmondása alapján a diákok 44 %-a tart attól, hogy az otthontanulás miatt lemaradt a tananyaggal. A Covid-betegségtől a fiatalok 24%-a fél. Ebben az életkorban már a szerelmi élet is fontos a tinédzsereknek, a fiatalok 30%-ának jelent problémát, hogy nehezebb párkapcsolatot kialakítani a járvány alatt. A fiatalok 43%-a hiányolta a kulturális, 40%-a a sportolási lehetőségeket is. Továbbiak a cikkben