A szakdolgozók az új munkaszerződéssel ugyanazokat a kötöttségeket kapták meg, mint az orvosok, csak épp a hozzárendelt béremelés nélkül.
Évtizedes barátságokat kezdett ki a Covid-járvány harmadik hulláma közben bejelentett béremelés a kórházakban. Szakápolók, szakasszisztensek, szülésznők irigylik az orvosok magasabb fizetését, és igazságtalannak érzik, hogy az ő bérükhöz érdemben nem nyúlt a kormány. Sokszor együtt húzzák le a 12 órás éjszakai műszakot, mégis vannak, akik harmadannyit visznek haza hó végén. Orvosok szerint viszont a kollégák rosszul tudják, sokuknak alig változott a fizetése az első lépésben 70 százalékos emelés után sem - írta a blikk.
– Eddig természetes volt, hogy ha kell egy labor, megcsinálom a papírt az orvos helyett, hiszen segítsük egymást. De most már többen úgy vannak ezzel, hogy csinálja csak a doktor a milliós fizetésért, ha az ő dolga és meg is fizetik érte. Annyi mindent megcsináltunk eddig helyettük, és így becsüli meg a kormány a munkánkat! Hát, mostantól csak azt tesszük, ami tényleg a mi feladatunk – mondta a dél-magyarországi kórház szakdolgozója a Blikknek.
– 30 év munkaviszony után alig 300 ezret viszek haza, valaki ennyit sem kap, a fiatalok talán ha 200-at keresnek, és ebben már benne van legalább 10 éjszakai műszak, meg a hétvégék és az ünnepek. Közben az orvosok pedig millió körül is kapnak, valaki annál is többet. Persze előttem is ott volt régen a lehetőség, hogy elvégezzem az egyetemet, de azért ez a különbség igazságtalanul sok – dőlt a panasz egy szülésznőből.
– Az orvosoknak a béremelés legalább kompenzálta az ügyeleti pluszpénzek elvesztését. A szakdolgozók fizetése nem változott. Sőt, vannak olyan műtős szakasszisztensek vagy röntgenasszisztensek, akik 10-15 ezer forinttal kevesebbet visznek haza tavaly november óta azért, mert az új szabályozásban egységesítették és csökkentették a túlórapénzeket - mondta el a lapnak Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke. Továbbiak a cikkben