Szücs Gyula mentőgépkocsi-vezetővel a szolgálatból adódó pozitív és negatív élményekről illetve az új mentőorvosi egységről a kemma.hu újságírója beszélgetett.
- Mikor és miért döntött úgy, hogy ezt a pályát választja?
- Már gyerekkoromban is érdekelt az egészségügy, orvos szerettem volna lenni vagy a mentőszolgálatnál dolgozni. A főiskolát abbahagyva valami munkát kellett vállalnom, és semmi más nem jött szóba, csak a mentőzés.
- Nagyon sok kritika éri a mentőszolgálat dolgozóit a civil állampolgárok és nem ritkán a média részéről is. Mit gondol, ennek mi lehet az oka?
- A médiában ért támadások többnyire abból fakadnak, hogy nem ismertek az egyes esetek részletei. A félinformációk és nem pontos leírások miatt érhet minket kritika, mint például, hogy „nem érünk ki időben", vagy „nem jött ki a mentő".
- A legtöbbször a késés miatt panaszkodnak. Mi az oka a "késlekedésnek"?
- A késés nem rajtunk múlik. A mentőszolgálat kapacitása véges. Sok esetben nem tudnak azonnal mentőt küldeni a különböző esetekhez, mert az összes környékbeli egység valamilyen feladatot lát el. Itt említeném meg azt, hogy sok esetben az indokolatlan mentőhívás az oka a gépkocsihiánynak. És olykor várakozó feladatok vannak. De megpróbálunk mindenkihez a lehető leghamarabb odajutni.