Bizonyos feltételekkel egy adott baktérium által okozott kórházi fertőzések 80 százaléka kezelhetővé válhat.
Nagy kutatási eredményre jutott az antibiotikum-rezisztens kórházi fertőzésekkel kapcsolatban a Szegedi Biológiai Központban működő Biotechnológiai Nemzeti Laboratórium: a felfedezésről még a világ egyik legrangosabb szakmai folyóirata is hírt adott - olvasható az igenyesferfi.hu weboldalon.
Nagy nemzetközi visszhangot kiváltó felfedezést tett az antibiotikum-rezisztens kórházi fertőzésekkel kapcsolatban a Szegedi Biológiai Központ égisze alatt működő Biotechnológiai Nemzeti Laboratórium – jelentette be a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat. A közleményben arról írnak, hogy a hazai szakemberek olyan szuperbaktérium-térképet készítettek, mely a nemzetközi tudóstársadalomból is elismerést váltott ki. Ennek használatával olyan bakteriofág alapú kezelés kifejlesztése vette kezdetét, amely – a hatástalanná vált antibiotikumok működőképesnek tűnő alternatívájaként – célzottan semlegesítheti a legagresszívabban terjedő szuperbaktériumokat. A magyar tudósok felfedezéséről egyébként az élettudományi folyóirat, a Cell is beszámolt.
...
A világtérkép segítségével a szakemberek arra jöttek rá, hogy a fajon belüli változatosság jelentős, ám bizonyos régiókban csupán egy-egy változat dominál. Ebből az is következik, hogy amennyiben minimum 8-10 fajta állna rendelkezésre az adott térségre specializált bakteriofág-készítményekből, az adott baktérium által okozott kórházi fertőzések 80 százaléka kezelhetővé válna.