Szilvásy István, az ÁEK volt főigazgatója véleménye szerint burkolt elismerésben részesült.
Bár a 2010-es kormányváltáskor az Állami Egészségügyi Központ (ÁEK) alapító főigazgatói munkáját mintegy 40 percig vették csak igénybe, a megindított büntető- és munkaügyi pere is folyamatban van, de a 2007-ben létrehozott új kórházuk szolgáltatásait most a teljes állami vezetés örömmel elfogadja. Mint elmondta, a vezetése alatt kiérdemelt európai minőségdíjra is hamar akadtak kisajátítók, hogy azután azt minél gyorsabban a feledésbe merítsék.
Véleménye szerint elegánsabb lett volna ugyan, ha az egészségügy-megmentő politikai elit nem a legkorszerűbb kórházba veszi be magát, hanem a területileg illetékes, legsanyarúbb helyzetben lévő intézményeiket jelölik ki a maguk számára azért, hogy naponta szembesüljenek az embereknek jutó körülményekkel.
Mint fogalmaz: „az egészségügy azonnali megmentése és megújítása ma már annyira kudarcos, hogy nem volt mit tenni, időben be kellett biztosítani a vezírek és családtagjaik protekciós, várólista-megelőzős egészségügyi ellátását. A nép immáron megelégedhet, boldog pír öntheti el orcáját, a Fidesz-elvtársak jó helyen gyógyulhatnak. Őket így már kevéssé érintheti, hogy a megalázó ösztöndíjajánlat ellenére a rezidensek mégiscsak mennek, egyre kevesebben lesznek majd azok, akik az orvosi eszközöket használni tudják vagy a gyógyszereket beadják."
Az ÁEK mellett az előző kormányoknak voltak más jelentős fejlesztései és eredményei is, amiket a hatalom most szeretne semmivé tenni.
Az ÁEK klinikai szintű egészségügyi ellátásaira most még számos budapesti kerület és környező település lakói jogosultak, a rendvédelmi, vasutas és a katonai állomány kórházi és speciális egészségügyi ellátása is itt történik. Az ő gondjuk is lesz majd, hogy megvédjék kórházukat, ha az úri közönségnek nem fog tetszeni a sorállás, az elesett, valóban súlyos betegek látványa – vélekedik.