A VII. kerületi intézményben összesen több mint 200 kilogrammnyi, hónapokkal korábban lejárt húsáru került elő az ellenőrzéskor. Reagált a hírre a kórház.
Lejárt szavatosságú sertés- és csirkehúst talált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a Péterfy Sándor Utcai Kórház élelmiszerraktárában – számolt be róla Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő. Az ellenőrzést július 14-én tartották a VII. kerületi intézményben, ahol összesen több mint 200 kilogrammnyi, hónapokkal korábban lejárt húsáru került elő - írta a pénzcentrum.hu.
A Nébih hivatalos jelentése szerint 70 kilogramm csirkecombnak már április 3-án lejárt a fogyaszthatósági ideje, 47 kilogramm csont nélküli sertéscombot pedig még tavaly december végéig lehetett volna legálisan felhasználni. Emellett 85 kilogrammnyi „mell filé” is a szavatossági idő lejárta után volt raktáron – ez utóbbi 2025. január 23-án járt le.
A hatóság megállapította: a kórház beszállítójaként működő élelmiszer-vállalkozás a felsorolt termékeket lejárt fogyaszthatósági idővel forgalmazta, ami egyértelműen jogsértő. A vizsgálatot a Pest Vármegyei Kormányhivatal végezte, a Nébih ennek alapján tette közzé az eredményeket.
Reagált a hírre a kórház
Az esetre kedd délután közleményben reagált a kórház. Ebben azt írták, hogy az intézmény vezetése szigorította az élelmiszerek szavatosságának ellenőrzését a beszállítóktól való átvételkor - közölte a telex.hu.
A közleményben megjegyezték, hogy hogy az élelmiszerrel kapcsolatos hiányosságokat a Pest Vármegyei Kormányhivatal vizsgálata tárta fel. „Az erről szóló bejegyzés a Nébih oldalán nyilvános, azonban megtévesztő, ugyanis az ellenőrzésre nem 2025. július 14-én került sor, hanem hónapokkal ezelőtt; valamint az ellenőrzésen felvett jegyzőkönyv alapján meghozott kormányhivatali végzés is igazolja, hogy az említett nyersanyagok – amelyek feldolgozásuk előtti ellenőrzésüket megelőzően – még a hatósági ellenőrzés ideje alatt, a hatóság jelenlétében megsemmisítésre kerültek” – írták.
Hozzátették: „Visszautasítjuk azt az állítást, hogy intézményünkben lejárt szavatosságú hús, vagy bármilyen más alapanyag felhasználásra került volna. Ez az állítás újfent valótlan, pánikkeltésre és a betegeink, valamint a közvélemény megtévesztésére alkalmas.”
Továbbiak a cikkben