A hazai kórházakat képviselő Kórházszövetségnek egyetlen onkológiai osztály sem jelezte, hogy baj lenne.
Az onkológiai központokban a megfelelő szakemberek, a szükséges gyógyszerek és eszközök is rendelkezésre állnak a daganatos betegek teljes körű ellátásához. Ezért is kell ezekbe a centrumokba irányítani a pácienseket azokról az onkológiai osztályokról, ahol ezek a feltételek nem vagy nem teljes körűen adottak – mutatott rá a Magyar Kórházszövetség alelnöke a Magyar Időknek azzal a sajtóban megjelent hírrel kapcsolatban, amely szerint nincs elegendő orvos, ezért sok helyen nem működnek megfelelően a rákbetegek kezeléséről határozó, többféle szakterület orvosainak együttes munkáját igénylő úgynevezett onkoteamek. Ficzere Andrea azt mondta: a Kórházszövetségnek egyetlen onkológiai osztály sem jelezte, hogy baj lenne, tapasztalataik szerint az daganatos betegek ellátása, amelyet az Országos Onkológiai Intézet koordinál, jól szervezett Magyarországon.
A főállásban nem mellesleg az ország második legnagyobb onkológiai centrumát működtető Uzsoki utcai Kórház főigazgatójaként dolgozó kórházszövetségi alelnök úgy fogalmazott, erős túlzás az a cikkben megjelent állítás, amely szerint van olyan onkológiai centrum, ahol nincs onkológus vagy sugárterápiás szakember, a központokban ugyanis ez alapkövetelmény.
Relatív szakemberhiány a kisebb onkológiai osztályokon fordul elő, ahol sok esetben csak úgy tudják megoldani az onkoteamek működtetését, hogy a centrumokból járnak ki hozzájuk az esetmegbeszélésekre az orvosok. Éppen azért van szükség az onkológia centralizálására, mert a betegek ellátása sok szakember összehangolt munkáját igényli, emellett pedig rendkívül eszköz- és műszerigényes, elég csak a speciális laboratóriumi vagy a drága CT, MR-vizsgálatokra gondolni – hangsúlyozta az alelnök.