A leggyakoribb az interneten, legfőképpen a dark weben árult hamis termékeket kínáló átverések.
Az emberek egészség iránti igényéből már évszázadok óta húznak hasznot a csalók, egy tomboló világjárvány közepén pedig nyilvánvalóan megerősödött ez a jelenség, írja a computerworld.hu.
A Check Point kutatói vizsgálták meg, hogy mely módszerekbe futhatunk bele, és mikre érdemes odafigyelnünk, hogy ne váljunk csalás áldozatává. Szerintük a leggyakoribb az interneten, legfőképpen a dark weben árult hamis termékeket kínáló átverések. Ezek általában 90 ezer forint környékén kínálnak olyan koronavírus vakcinákat, melynek összetevőit, előállítási módját természetesen nem részletezik.
Az Interpol kutatása során kiderült, hogy nagyjából 3 ezer weboldal kínál kétes megbízhatóságú gyógyszereket és egészségügyi készülékeket, melyeket valahogy a koronavírushoz kötnek az eladók. A megvizsgált oldalak közül ráadásul 1700-on találtak kártevőt vagy adathalászatra használt kódot. Nagyon fontos, hogy a koronavírus vakcina jelenleg nem vásárolható meg magánszemélyként, annak beadásáról mindenkit az illetékes hatóságok értesítnek, tehát ne üljünk fel a gyors megoldást kínálók hitegetésének.