A legfontosabb az, hogy a gyerek élvezze azt, amit csinál. Nem jó ráerőltetni szülői akaratot.
A tanulási teljesítményt elősegítő különórák mellett mindenképpen fontos az is, hogy a családok az iskolán kívüli sporttevékenységekkel is számoljanak. Ezek persze nem feltétlenül olcsóak, ám hosszú távon mindenképp a gyerek érdekeit szolgálják, arról nem is beszélve, hogy a kötelező iskolai tesiórák közül kettőt ki lehet váltani egyesületi sportolással. A Pénzcentrum cikksorozatának második részben sportfoglalkozásokat gyűjtötte össze, valamint egy testnevelő tanárt és edzőt is megkérdezett, mire érdemes figyelni akkor, ha sportolni küldi a gyereket az ember.
A sporttevékenység kiválasztásánál elsődleges szempont a kor. Általánosságban elmondható, hogy általános iskola alsó tagozatába járó gyerekeknek a szülei még nem szokták specializálni gyermeküket egyetlen sport iránt, ha csak nem valamilyen családi hagyomány vagy más elhatározás miatt választanak számára kifejezetten versenyszerű sporttevékenységet - mondta el alapnak egy gimnáziumi testnevelő tanár és edző, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy a gyerekeket érdemes fokozatosan minél több sporttevékenységgel megismertetni, és amiben jók, amit a leginkább élveznek, a későbbiekben abba az irányba terelni őket, akár versenyszerű értelemben is.
Ez több okból is előnyös a fiatalok számára, először is egészségesen tudnak élni, lesz egy rutinjuk, aminek része a sport, levezetheti a fölös energiákat, közösségben tevékenykedhetnek. Nem beszélve arról, hogy a kötelező testnevelés órákból kettő kiváltható azzal, ha a gyerek valahol sportol. Kinek? milyet? Mennyiért?Kiderül a teljes cikkből.