• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Egészségügyi siker: A világ legjobbjai közé került a MI műhely

Lapszemle 2024.01.24 Forrás: digitalhungary.hu
Egészségügyi siker: A világ legjobbjai közé került a MI műhely

A cég azt tűzte ki célul, hogy 3 éven belül minden magyar orvost és ápolót egy személyre szabott MI asszisztenssel lát el.

Az AIP Labs magyar egészségügyi innovációs cég is bekerült az ENSZ által alapított World Summit Award (WSA) döntőjébe. A WSA azokat a digitális innovációkat díjazza minden évben, amelyek nagy társadalmi hatást tudtak, vagy fognak kifejteni az egész emberiség tekintetében. A döntősök 182 ENSZ-tagállam jelöltjei közül kerültek be a világ legjobbjai közé.

Magyarországról idén az egészség és jólét kategóriában az AIP Labs mesterséges intelligencia műhely által fejlesztett digitális bőrgyógyászati klinika (AIP Derm) is bekerült a legjobbak közé. A digitális klinika már elérhető a magyar, szlovák és spanyol betegek számára (nemzetközileg AIP Clinic néven). A döntősök 182 ENSZ-tagállam jelöltjei közül kerültek ki a világ legjobbjai közé. A cégeket több mint 130 különböző ágazatból és régióból érkező globális szakértő értékelte - írja a digitalhungary.hu.

Az AIP Labs azt tűzte ki célul, hogy három éven belül minden magyar orvost és ápolót egy személyre szabott MI asszisztenssel lát el, amely megkönnyíti a munkájukat, csökkenti az adminisztrációs terheiket, lerövidíti a várólistákat és növeli a teljes egészségügyi rendszer hatékonyságát. Ennek az első lépése a Digitális Kórház bőrgyógyászata.

Az AIP által tervezett digitális kórházi infrastruktúrának a bőrgyógyászati modulja már kész van és jelenleg is működik több országban. A cég folyamatosan fejleszti generatív mesterséges intelligenciáit, ilyen a hamarosan elkészülő sebápolási (woundcare) panel, ami csak Magyaroroszágon 220.000 embert érintö problémára, a krónikus, nehezen gyógyuló sebekre jelent megoldást. Kardiológiai, és az általános, orvosi és ápolói praxist segítő, MI asszisztens megoldásaik szintén hamarosan elérhetőek lesznek, miközben további orvosi szakterületeken dolgoznak a laborjukban.

Az AIP Labs víziója egyszerű: megteremteni azt a horizontális egészségügyi rendszert - a mostani vertikális helyett -, amelyben a mikropraxisok rendelkeznek a csúcsminőségű digitális infrastruktúrával, így helyben képesek ellátni és diagnosztizálni a leggyakoribb betegségek jelentős részét sorbanállás, várólisták és idegörlő kórházi várakozás, adminisztráció nélkül.

A WSA zsűrije február végén az indiai Hyderabadban ül össze és választja ki a 2023-as év győztes digitális innovációit, amelyek között remélhetőleg a két magyar cég is szerepelni fog.

További részletek a cikkben.