Több fronton is követelik a bérrendezést a szociális és gyermekvédelem területén dolgozók.
Írtak nyílt levelet a miniszterelnöknek, amelyben a súlyosbodó élet- és munkakörülményeikre hívták fel a figyelmet, miután a szociális ágazatban dolgozók átlagkeresete az országos átlagnak mindössze 77,5 százaléka. A Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete (MKKSZ) pedig a Szociális Ágazati Érdekegyeztető Fórum azonnali összehívását követeli, a többi között arra hivatkozva, hogy a korábban ígért bérrendezés alapvetően fontos az idősek, rászoruló gyermekek, bántalmazott családok, fogyatékos emberek, hajléktalanok, függőségben szenvedők ellátásához, hiszen őket segítik azok a szociális szakemberek, akik jelenleg maguk is megélhetési nehézséggel küzdenek a méltánytalanul alacsony fizetésük miatt, írja a nepszava.hu.
Boros Péterné, az MKKSZ elnöke a lapnak azt mondta, hiába ignorálja az érdekvédőket a miniszterelnök és a kormány, további akciókat terveznek.
Ma például egy videót küldenek a kormányfőnek, és a jövőben is lesz a területen dolgozók élethelyzetét demonstráló nyomásgyakorlás. Kijelentette: hiteltelenné válik Orbán Viktor, ha nem hajtja végre azt a béremelést, amit tavaly decemberben megígért. (A miniszterelnök decemberben a parlamentben azt mondta, 2026-ban várható egy értékelhető, áttörő erejű béremelés a szociális dolgozóknál, hiszen ez a több mint 100 ezer ember „olyan fantasztikus munkát végez, amire talán mi nem is lennénk képesek”. A jövő évi költségvetés tervezetében azonban nincs nyoma annak, hogy rendeznék a területen dolgozók bérét).
A bérrendezés kérdése márciusban is téma volt a Belügyminisztériumban tartott Szociális Ágazati Érdekegyeztető Fórumon. A találkozón a 86 szociális és gyermekvédelmi intézményt irányító Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság vezetője, Cséplőné Gönczi Veronika is jelezte: a fluktuáció és a különböző foglalkoztatási jogviszonyok nehézséget okoznak a mindennapokban, az eltérő bérezés szakadékot okoz a fizetések területén. A fenntartók eltérő módszerekkel próbálják megtartani a munkavállalóikat, ami további feszültségeket generál.
A teljes információ a cikkben.