Nyolcadik lett az Országos Alapellátási Intézet által szervezett „Az év praxisa" szavazáson dr. Katona Judit kecskeméti háziorvos.
A versenyre egy betege jelölte a doktornőt, méltatva odafigyelését, szakértelmét. Leírta: Katona Judit egy ultrahangos szűrővizsgálat során észrevette, hogy a jobb veséjében daganatos elváltozás van. „Még azon a napon, amikor befejezte a rendelést, személyesen jött velem a megyei kórházba, és ismét megvizsgáltatott egy kollégájával. Később a CT alátámasztotta, hogy a daganatos elváltozás rosszindulatú. Ekkor leültetett és elmagyarázta, hogy milyen esélyeim vannak. Meggyógyulhatok, ha időben kiveszik a daganatot, ha azonban húzom az időt, az akár az életembe is kerülhet – olvasható a Petőfi Népe – online oldalán.
Mivel szerettem volna beszélni sebész orvossal is, ezért adott nekem három nevet, telefonszámot, hogy keressem fel őket, és aki mellett döntök, azzal végeztessem el az operációt – folytatta levelében a páciens. Folyamatosan tartottuk a kapcsolatot, végül is három héten belül sor került a műtétre, kivették a vesémet. A gyógyulási időszakban is ellátott instrukciókkal, az utókezeléshez szükséges ellenőrző vizsgálatokra mindig felhívta a figyelmemet.
Az egész családom orvosa, rendelője mindig zsúfolt, nagyon sok betege van, mert elismerik a tudását. Nagyon sok ilyen lelkiismeretes, becsületes háziorvosra lenne szükség – húzta alá írásában a beteg.
Hihetetlenül jól esett a jelölés, és nagyon örültem az elért helyezésnek – mondta dr. Katona Judit, aki korábban több mint 20 évig a megyei kórházban dolgozott, eleinte gyermekgyógyászként, majd radiológusként, háziorvos csak később lett. Az elismert szakember sajnos a múlt héten el sem tudott menni a fővárosi eredményhirdetésre, annyi betege volt aznap (is) a Batthyány utcai rendelőben. Mint kiemelte, radiológusként hiányzott neki a sikerélmény, amiben a gyerekosztályon része volt, ott ugyanis gyógyított is, míg a radiológián tíz-tizenöt perce volt egy betegre és csak diagnosztizált. A rendelőbe praxispénzből vásárolt egy ultrahangkészüléket, így összehozta a diagnosztikát a terápiával. A berendezést a tb-s rendelésen is használja, így már célzottan el tud indítani egyes betegeket az adott kórházi osztályra – folytatta a doktornő, aki egyébként igen szerényen nyilatkozik elismeréséről.