Az obeliszkek eddig nem ismert létformák a szervezetünkben, ám egyelőre nem tudják a tudósok, mi célból lehetnek ott.
Arról egyelőre megoszlanak a vélemények, hogy a felfedezett entitás létezését lehet-e klasszikus értelemben vett életnek nevezni, de az már biztos, hogy ott vannak a beleinkben és a szájüregünkben. Az obeliszkek eddig nem ismert létformák a szervezetünkben, amiben az a nyugtalanító, hogy egyelőre nem tudják a tudósok, mi célból lehetnek ott, írja az rtl.hu.
Egyeseknek félelmetes gondolat lehet, hogy a testünkön belül létezhet élet, ami „nem a miénk”. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a testünkben csak mi élünk, de ez koránt sincs így. Az emberi testben valójában egy egész ökológiai rendszer létezik, amelynek tagjai megvédenek, táplálnak és néha bizony ki is használnak minket.
Ezt a rendszert mikrobiomnak hívják, aminek a tagjai a mikrobák. Nem túlzás azt állítani, hogy tele vagyunk ilyen kis élőlényekkel: érdekes adat, hogy a testünk több mint tízszer annyi mikrobiális sejtet tartalmaz, mint emberi sejtet, miközben előbbiek össztömege összesen csak 200 gramm körüli.
Ennek a rendszernek a rendszer létezését nagyon sokáig nem ismerték fel, az orvostudomány az 1990-es évek óta foglalkozik kiemelten a mikrobiommal, amely mint egy extra szervrendszer van jelen a testünkben, és döntő hatással van az egészségünkre.
A tudományos sajtóban nemrégiben végigfutó hírben – miszerint egy „új entitást fedeztek fel” az emberi szervezetben – tehát nem az a pláne, hogy valamik élnek a testünkön belül, hanem hogy nem lehet tudni, hogyan kerültek belénk és pontosan mi a céljuk, írja az rtl.hu.