A kutatócsoport a plazmaterápia mellett párhuzamosan a gyógyszerfejlesztésbe is belekezdett.
Lacza Zsombor és csapata éjt nappallá téve azon dolgozik, hogy a sikeres plazmaterápia mellett gyógyszert is előállítsanak a felgyógyultak plazmáiból. Az első kutatási eredményekről nemsokára a világ is értesül, hiszen hamarosan a tudományos szakirodalomban is megjelenik - írta a borsonline.hu.
A Semmelweis Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és az OrthoSera Kft. a vírus megjelenése óta közös erővel harcol a járvány ellen. A napokban lezárult az életmentő plazmaterápia klinikai vizsgálata, amelynek eredményeivel a szakemberek igen elégedettek.
– A terápiától a betegek szépen gyógyulnak, hatan pedig már a kórházakat is elhagyhatták. Akinek szüksége van a terápiára, továbbra is megkapja, hiszen van elegendő levett plazma - mondta el a lapnak Lacza Zsombor, az OrthoSera Kft. ügyvezetője.
A kutatócsoport a plazmaterápia mellett párhuzamosan a gyógyszerfejlesztésbe is belekezdett. – Jelenleg a gyógyszerfejlesztéssel foglalkozunk, hiszen az a célunk, hogy a második hullámra legyen egy stabil készítmény. A gyógyszerfejlesztés nagyon komoly feladat – magyarázta a kutató. Az OrthoSerának nem ez az első szérumkészítménye, így nem teljesen ismeretlen előttük a folyamat. Ha meglesz a gyártási eljárás, utána jöhet az engedélyeztetés. Mivel minden plazmában más az ellenanyag mennyisége és minősége, a hatása is más. Mi egyszerűen megfogalmazva összeöntjük a plazmákat, hogy ezek kiegyenlítődjenek, és egy egyforma készítményt hozhassunk létre belőlük. Ez a gyógyszer sem lesz végtelen mennyiségű, ahogyan a fagyasztott plazma sem az. Azonban, ha lesznek új betegek, akkor lesznek donorok, amiből az engedélyezett gyártási folyamat alapján viszonylag gyorsan lehet gyógyszert készíteni. Ha pedig nincs beteg, a gyógyszerre sem lesz szükség – zárta gondolatait Lacza Zsombor.