Az eredmények azt mutatják, hogy az árakban óriási eltérések lehetnek az egyes országokban, de négyből három esetben Csehországban legolcsóbb a termék.
A közösségi médiás beszámolók alapján ugyanis látszik, hogy „ha már egyszer Szlovákiában vannak” és vásárolnak a magyarok, akkor élelmiszer mellett mást is elkezdenek keresni. Az autógumitól kezdve a falicsempéig minden érdekli őket, hátha a határ másik oldalán épp olcsóbban lehet ugyanahhoz a termékhez hozzájutni. Az egyik ilyen gyakran előkerülő termék a vény nélkül kapható gyógyszer. A G7 arra vállalkozzott, hogy a legegyszerűbb vény nélkül kapható és szabadáras fejfájás- és lázcsillapítók csoportját összehasonlítjsa négy országban: Magyarország mellett Szlovákiában, Csehországban és Svájcban.
Nagyon ismert termékekről van szó, a gyógyszeres reklámok jelentős része ezeket népszerűsíti, és az internetes keresőbe beírva (főleg képekre állítva) azonnal mindenki láthatja, hogy melyekről van szó. A kérdéses hatóanyagok neve: acetil-szalicilsav, diklofenák, ibuprofén, metamizol-nátrium és paracetamol
Az eredmények egyrészt azt mutatják, hogy az árakban óriási eltérések lehetnek az egyes országokban, másrészt jól látszik, hogy négyből három esetben
Csehországban legolcsóbb a termék,
Szlovákia ennél alig drágább,
Magyarország az előbbi kettőhöz képest sokkal drágább,
Svájc viszont még Magyarországhoz képest is extrán drága.
Egyedül a paracetamolhoz lehet nálunk olcsóbban hozzájutni, mint Csehországban vagy Szlovákiában.
Hangsúlyozzuk, hogy ezek a termékek szabadárasak, és azt is érdemes figyelembe venni, hogy a fogyasztói árakban vélhetően nem a patikai árrésekben lévő különbségek a döntőek. Mivel mi csak a legolcsóbb lehetőségeket vetettük össze, döntő lehet, hogy az adott piacon egy-egy hatóanyagnak van-e olyan verziója, amely alapvetően nem a marketinggel, hanem az árral akarja eladni magát - írta a lap.
Részletek a teljes cikkben