• Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Háromgyerekes magyar orvosnő lett Spárta királynője

Lapszemle Forrás: borsonline.hu

Lubics Szilvia 2011 után ismét megnyerte a 246 kilométeres Athén–Spárta ultramaratoni futóversenyt.

A háromgyerekes anyuka a befutó után elsírta magát örömében. Káprázatos teljesítményt nyújtott az 1983 óta rendezendő futóversenyen Lubics Szilvia: 28:03:04 óra alatt futotta le a 246 kilométeres távot és ezzel fölényesen nyerte a nők versenyét, de a férfimezőny többségének idejét is felülmúlta. Ideje minden idők harmadik legjobb női időeredménye. Lubics eddig is remekül szerepelt Spartathlonon, 2011-ben már egyszer győzött, tavaly pedig harmadik lett. A férfiak számát a portugál Joao Oliveira nyerte 23:29:08 órával. Lajkó Csaba 15. lett (28:39:32 óra). A versenyen 321 futó indult 35 országból, a szintidő 36 óra volt – írja a Bors.

Lubics Szilvia, egyébként három gyermeket nevel férjével és aktív fogorvos, a Facebookon tette közzé a befutójáról készült videót, amelyen látszik, hogy vállán a magyar zászlóval, szurkolóktól övezve futott be a spártai célhoz, ahol aztán elsírta magát. Majd a következő szavakat intézte ismerőseihez: – Drága barátaim! Ti mindannyian, akik itthon szurkoltatok értünk! Szeretném megköszönni nektek. Még elolvasni sem tudtam a rengeteg üzenetet, teljesen elképedtem, meghatódtam, amikor bekapcsoltam a gépet. Annyi, de annyi mindent szeretnék most írni, de nem tudok. Egyszerűen: köszönöm – idézi a lap a Athén-Spárta ultramaratoni futóverseny nyertesét.