Az infúziós kezeléssel szemben olcsóbb, egyszerűbb, gyorsabb az újfajta innovációs terápia, miközben klinikailag egyenértékű.
Súlyos, krónikus, rendszeres kezelést igénylő betegségeknél különösen nagy a jelentősége, hogy maga a terápia milyen járulékos terheket jelent a beteg és környezete, valamint az ellátórendszer számra. Bizonyos daganatos és autoimmun betegségeknél egy újfajta kezelési mód, az intravénás infúzióval klinikailag egyenértékű, azt kiváltó, de bőr alá adott (szubkután) injekcióval mind a betegek, mind a költségvetés jól jár - hívják fel a figyelmet onkológus, reumatológus és heamatológus szakértők – írja a napi.hu portálja.
Az infúziós kezeléssel szemben olcsóbb, egyszerűbb, gyorsabb az újfajta innovációs terápia, miközben klinikailag egyenértékű az intravénás alkalmazással. Bizonyos onkológiai alkalmazásoknál kizárólag a gyógyszerköltségen, nagyságrendileg egy átlagos beteg esetenként éves szinten 150 ezer forintot takarít meg a biztosító. A beteg kevesebbet hiányzik a munkából a rövidebb gyógyszerbeadási idő miatt, kevesebbet kell utaznia és a kontrollvizsgálatok száma is csökken - állítják egybehangzóan a szakértők. Az ellátórendszerre is kisebb teher hárul a gyorsabb kezelés, kevesebb befekvés miatt.
Az új eredményeknek köszönhetően a reumatoid artritiszes betegek egy részének kezelése mintegy 2,5-3 órával kevesebb időbe telhet a jövőben. Az immuno-kemoterápiának is nevezett célzott kezelés növeli a tünetmentes periódus hosszát és esélyt ad a teljes gyógyulásra, javítva a túlélést az önmagában adott kemoterápiához képest. A hatékonyság és biztonságosság változása nélkül a kezelés nem csak rövidebb, de a kórházi felvétel is elkerülhető lehet, ami azért is fontos, mert Magyarországon mintegy ezer új limfómás megbetegedést fedeznek fel évente. A nyirokrendszer sejtjeiből kiinduló daganatos megbetegedés két fajtája a Hodgkin és non-Hodgkin kór, utóbbi az ötödik leggyakrabban előforduló rosszindulatú daganat hazánkban.
Illés Árpád, a Debreceni Egyetem haematologiai tanszékének vezetője a terápia előnyei közül a rövidebb várakozási időt, és a fix gyógyszerdózist emelte ki. Szekanecz Zoltán, a Debreceni Egyetem reumatológia tanszékének vezetője rámutatott: a betegek igényei szabják meg, hogy infúziós vagy szubkután biologiai terápiát alkalmaznak. Azoknál akik szeretik a "szabadságot", lakóhelyükön szeretnék megkapni a kezelést és be is tartják az utasításokat, azoknak mindenképpen előnyösebb az injekciós forma. Nem szükséges órákat végigülni a kezelőcentrumban.
Dank Magdolna onkológus szerint az innovatív biológiai terápiáknak köszönhetően jelentősen javult a mellrákos megbetegedések túlélési aránya, és a mellrák egyik típusánál a halálozási rizikó felére csökkenthető. Ráadásul az új, célzott terápiák kevesebb és jobban kezelhető mellékhatásokkal járnak, mint a hagyományos, kemoterápiás készítmények, a kórházban töltött idő is jelentősen lecsökkent és a betegek életminősége is nagy mértékű javulást mutat.