Kevesebb garanciát tartalmaz a kollektív szerződés, mint az életpályamodell – a kórházszövetség elnöke szerint.
Az új egészségügyi államtitkár ejelentette, hogy elődje ígéretét zárójelbe téve új megoldást keres a bérrendezésre. Tatabányán közben 6 milliárd forintból két új épületszárnnyal bővítették a helyi kórházat – írja a Hír TV tudósítása nyomán a hirtv.hu portálja.
Modernebb, megújult gépparkunk lesz, és ennek az egyik leglényegesebb állomása, hogy egy MR készüléket is üzembe helyezzük hamarosan, ami azt jelenti, hogy végre nem kell Székesfehérvárra, Győrre vagy Budapestre mennie valakinek, hogy ha MR vizsgálatra van szüksége, hanem itt, helyben, Tatabányán meg tudjuk oldani – mondta a Szent Borbála Kórház igazgatója, Lőke János.
Dr. Koltai Áron igazgató az Állami Egészségügyi Ellátó Központ nevében gratulált a beruházáshoz, és további segítséget ígért az ÁEEK részéről.
Az egészségügyi dolgozók bérrendezése viszont még nem oldotta meg a kormány: a korábban tervezett életpályamodell helyett ágazati kollektív szerződést terveznek. Az elmúlt években '12–13-ban 97 ezer dolgozó számára, az idei évben 48 ezer dolgozó számára, a rezidensprogramban évek óta 2500 fiatal számára és idén, jövőre pedig az összes háziorvosként dolgozó számára sikerült már beindítanunk valami olyat, ami a béremeléseknek az útja – emlékeztetett Rétvári Bence parlamenti államtitkár.
A kollektív szerződés legalább az egész országra érvényes lenne, mert most kórházanként eltérő az ügyeleti díjazás – mondta a tatabányai intézmény szakszervezeti elnöke.
Ezt nem úgy éljük meg, hogy tragédia. Egy nagyon jól előkészített kollektív, ágazati kollektív szerződés tartalmazhatja az életpálya elemeit, és itt elsősorban számunkra az fontos, hogy egy hosszú távú bérfelzárkóztató program legyen, továbbá az is lényeges, hogy egészségügyi dolgozóink a különböző juttatásokat is megkapják - nyilatkozta Beer Jánosné.