A Pedagógusok Szakszervezete közleményben követelte, hogy a kormány biztosítson nagyobb védelmet az oktatásban dolgozóknak.
Az operatív törzs tegnapi „sajtótájékoztatóján” Müller Cecília kitért a tanár esetére. Azt mondta, hogy bekéretik a kórházból a hivatalos iratokat, és ha azok valóban igazolják, hogy koronavírusban hunyt el, „akkor felkerül nyilvánvalóan a listára, a többi elhunyt közé”. Hat nappal a tanár halála után, és két nappal a cikk megjelenése után ma reggel ez végül megtörtént. Bár név nem szerepel a listán, de a kora és a feltüntetett, a zárójelentésben is szereplő alapbetegségek (magas vérnyomás és cukorbetegség) alapján beazonosítható, írja a 444.hu.
A Pedagógusok Szakszervezete tegnap közleményben követelte, hogy a kormány biztosítson nagyobb védelmet az oktatásban dolgozóknak, akiket magukra hagytak a gazdaság működtetése érdekében újranyitott iskolákban. Egyebek között több tesztet sürgettek és azt is, hogy a krónikus beteg, vagyis veszélyeztetett pedagógusok távoktatásban, otthonról taníthassanak. A PSZ online felmérése szerint az oktatásban dolgozók döntő többsége nem érzi magát biztonságban a munkahelyén.