• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Külön orvosi ellátás az állami vezetőknek

Lapszemle Forrás: Népszabadság

A 138 kiválasztottnak külön kártya jár a jogosultságról, szükség esetén akár autót is küldhetnek értük.

Húszmillió forintot kaphat a Kútvölgyi és Honvéd kórház, hogy a jövőben üzemorvosként szolgálja az állami vezetőket. A 138 kiválasztottnak külön kártya jár a jogosultságról, szükség esetén akár autót is küldhetnek értük, illetve személyes kísérőt kapnak a szakorvosi vizsgálatokhoz - tudta meg a Népszabadság.

Ám mindez a kormányzati kommunikációért felelős államtitkárság szerint nem jelent VIP-ellátást. Csupán arról van szó - írták -, hogy a kormány munkáltatóként éppúgy, mint ahogyan egyéb vállalatoknál is szokásos, gondoskodik arról, hogy baj esetén az alkalmazottaknak legyen hova fordulniuk. Állami vezetők esetében ez az jelenti, hogy a Honvéd kórházba, illetve a Kútvölgyibe mehetnek.

Közismert, hogy a Kútvölgyiben az állami vezetőknek az 1940-es évektől biztosítottak soron kívüli ellátást. Ebben a kórházban a magas rangú állami vezetőknek külön lakosztályt -egyágyas betegszobával, külön tárgyalóval és több telefonvonallal - adtak. Szükség esetén a beteg közelében a kormányőröket is el tudták helyezni. Az ellátásért eddig évi 50 millió forint körüli összeget kapott a Semmelweis Egyetem kórháza. Már 1999-ben fölmerült, hogy a Kútvölgyi épülete már nem elég korszerű az állami vezetők ellátására, megtörtént a szerződésbontás is, ám végül azon a közbeszerzési eljáráson, amelyre öt intézményt hívtak meg, ismét a Kútvölgyi lett a pályázat győztese.

A Honvéd kórház felújítása után azonban a személyi védelemben részesített személyeket már nem a Kútvölgyiben kezelték, hanem a Honvéd modern épületében. Máig itt ápolják Horn Gyula egykori miniszterelnököt is. Bár az Orbán-kormány hivatalba lépése után azonnal törölte az állami vezetők különleges ellátásáról szóló jogszabályt, most ismét visszavezette a kiváltságot. A kiemelt orvosi felügyelet a közigazgatásban dolgozó minisztereknek, államtitkároknak és azok kabinetfőnökeinek jár. Ezenkívül néhány állami intézmény - például a Legfelsőbb Bíróság, a Legfőbb Ügyészség - vezetőjének és helyetteseinek jár az ellátás.