Az Alcor krionikusan kezelt páciensei néhány évtized múlva újabb esélyt kaphatnak az életre, állítják a cégnél, miközben senki nem tudja, mi fog történni.
A cég kezdetben glicerinalapú folyadékokkal oldotta meg a test tartósítását, majd a kétezres évektől átállt a B2C nevű elegy használatára. Ez megfelelő védelmet nyújtott ugyan az agy számára, ám arra nem volt alkalmas, hogy az egész testen alkalmazzák. 2005 után állt szolgálatba egy új, hideg nitrogénes rendszer, és ekkor kísérletezték ki a még ígéretesebb anyagot, az M22-őt, írja a hvg.hu.
Az M22 percenként mintegy 0,1 Celsius-fokkal hűti a szöveteket, vagyis 18-24 óra alatt el lehet érni vele a -124 fokos hőmérsékletet, ami a vitrifikációhoz szükséges. Vagyis, hogy a testrészek a feltámasztás után is működőképesek legyenek.
De hogy utána mi történik, azt egyelőre senki sem tudja. A szövetek fagyasztásával foglalkozó laboratóriumok folyamatosan tesztelik a felmelegített szervekben bekövetkező sejtszintű molekuláris változásokat, és egyre közelebb jutnak a lehűtés kockázatainak hatékony csökkentéséhez.