• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Marad a gondviselés az ellátásban?

Lapszemle Forrás: nepszava.hu

Mentsen meg téged a Fidesz - mondhatná ellenségeinek az ember, ha az egészségügy rendbetételére vonatkozó korábbi ígéretekkel összeveti mindazt, ami az utóbbi három és fél évben történt.

A Px Consulting egészségügyi tanácsadó cég elemzéséből például világosan kiderül: jelentősen csökkent a kórházi ellátások száma 2009 óta, az egyre súlyosbodó finanszírozási gondokkal küzdő intézmények ugyanis nem végzik el a költséges beavatkozásokat. Eközben a lakosság egészségügyi állapota folyamatosan romlik -írja a Népszava Online.

Húsz százalékkal kevesebb tüdőrákos beteget láttak el 2012-ben, mint 2009-ben, miközben a betegség előfordulása vélhetően nőtt - ilyen és ehhez hasonló, hátborzongató adatokra derült fény a Px Consulting elemzéséből. Az egészségügyi tanácsadó cég a kórházi "ellátási események" számát vizsgálva arra jutott: lényegesen csökkent a 2009-2012 közötti időszakban az egészségügyi fekvőbeteg-ellátó intézmények teljesítményszáma. 2009-ben az OEP összesen 2,204 millió fekvőbeteg-ellátási esetet finanszírozott, 2012-ben 2,074 milliót, azaz a fekvőbeteg ellátási esetszám 6 százalékkal kevesebb lett.

Ezzel nem is volna baj, ha mindez azt jelentené, hogy ennyivel javult a magyar lakosság egészségi állapota, ezért kevesebben szorulnak ellátásra. Csakhogy az adatokból az is kitűnik, az esetszám-visszaesést sokkal inkább a kórházak finanszírozási gondjai okozzák, hiszen az intézmények vélhetően trükköznek az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) felé való elszámolással, és "drágább" beavatkozásként könyvelnek el mindent, amit csak tudnak. Ám az adathalmazból összességében még így is kiderül: ténylegesen kevesebb beteget látnak el a "veszteséges", bonyolult ellátási formákban, ami a társadalombiztosítás által finanszírozott ellátások körének jelentős szűkülését, a hozzáférés romlását jelzi.