Minél több a beteg, annál nagyobb adósságot termelnek a kórházak, ezt akarják valahogy kivédeni.
A közfinanszírozott egészségügyben sokszor tudatosan fogják vissza a teljesítményt, mert minél több beteget látnak el, annál inkább nő az adósság. Ugyanakkor a bérek ebben a rendszerben nem függenek a teljesítménytől. Szemben a magánszférával, ahol a jobb teljesítményért több fizetés jár, írja az atv.hu.
Folytatódik az üzengetés a Magyar Orvosi Kamara és az egészségügyet felügyelő belügyminisztérium között. A nézeteltérés oka, hogy a BM valótlanságnak nevezte a MOK azon állítását, miszerint az orvosok a kórházi adósságok miatt nem tudják ellátni a betegeket.
A MOK főtitkára, Svéd Tamás Egyenes beszéd című műsorunkban ezzel kapcsolatban kifejtette: olyan mértékű a forráshiány, hogy betegeket kell elküldeni, tudatosan vissza kell fogni a teljesítményt.
A legerősebb állítások az interjúból:
A fő kérdés, hogy felveszünk-e betegeket, vagy a rendszer megpróbálja megakadályozni, hogy túlzottan sok beteg kerüljön kórházba.
Minél több a beteg, annál nagyobb adósságot termelnek a kórházak, ezt akarják valahogy kivédeni.
Az egészségügy jelenlegi kapacitásai sincsenek mindig teljes mértékben kihasználva, az egészségügy tudatosan visszafogja a teljesítményét, mert azt a teljesítményt sem fedezi az állami finanszírozás, amit nyújtanak.
Jelenleg is 200 milliárd forint a rendszer hiánya.
Az egészségügy adósságmentes működtetése a költségvetési támogatás másfélszereséből lenne megoldható.
További részletek az atv.hu-n.