A fogászati turizmusban kifejezetten jól pozicionált Magyarorság a brit egészségügyi szakértők szerint.
Európában gazdasági téren viszonylag kevés dologban mondhatja el hazánk, hogy piacvezető pozícióban van, ám a fogászati turizmus ezek közé tartozik. Az Új Széchenyi Terv keretében megnyílt pályázati források ennek a pozíciónak a megőrzését szolgálják, a keretek még nem merültek ki, a benyújtási határidő május 31-ig meghosszabbodott – írja a piacesprofit.hu portálja.
Magyarországon az egészségügyi szolgáltatásokra épülő turizmus szerepe folyamatosan növekszik, és a küldő országok köre is szélesedik. A legfőbb húzóerő a hazánk által garantált, kiemelkedően jó ár-érték arány. A szegmensen belül egyre nő az orvosi szolgáltatásokra alapozott turizmus szerepe: a fogászati turizmusban kifejezetten jól pozicionáltak vagyunk (pl. Magyarország jelenleg még európai piacvezető az európai piac közel 40 százalékával). Az NHS (a brit Nemzeti Egészségügyi Szolgálat) szakértői szerint Magyarország piacvezető Európa határokon átnyúló fogászati szolgáltatások piacán, és kiemelkedően teljesít a fogászati implantátumok beültetésének tekintetében is.
A KSH felmérése alapján a turisztikai céllal érkező külföldi látogatók egészségmegőrzésre és orvosi kezelésekre mintegy 83,6 Mrd Ft-ot költenek, ami megoszlik a turisztikai és az egészségügyi szolgáltatók (fog – és egyéb orvosok/egészségügyi intézmények) között. A bécsi egyetem saját kutatói által elvégzett felmérése szerint, hazánkba közel 120 ezer fő turista érkezik, célzottan, fogászati kezelésekre. A külföldi betegekkel foglalkozó fogászatok 2009-es mérlegadatai szerint a mintegy 500 fogászat 55 milliárd forint forgalmat bonyolított – sorolja a számadatokat a portál.