Az öngyógyítás felelőssége azé, aki nem megy orvoshoz, de felelős az is, aki a neten hamis információkat közvetít.
Az öndiagnózishoz a legkiválóbb terep az internet, soha nem volt ilyen könnyű egészségügyi információkat összegereblyézni, mint manapság. A rengeteg fals adat azonban nem biztos, hogy a legjobb döntéshez vezet, a fake news ez esetben az életünket veszélyezteti - olvasható a figyelo.hu-n.
Nemcsak az a baj, hogy a sok hamis és téves információ tovább erősíti a betegek téves elképzeléseit, bebetonozott dogmáit, sokkal komolyabb probléma, hogy amikor az orvossal konzultálnak, kétségek ébrednek bennük az szakember szavaitól - írja véleménycikkében Nina Shapiro amerikai orvos. Kételkednek a betegek, mert más olvastak a neten, vagy a magazinokban, nem azt, amit a szakember mond. Arról beszél egy amerikai orvos, hogy ezt a napi praxisban is rendszeresen tapasztalja, amikor a szülők arról számolnak be, hogy mióta a gyermekük elhagyta a tejtermékeket nem betegedtek meg többet. Vagy arról, hogy elkapták az influenzát, amikor beoltották őket.
Az egészséggel kapcsolatos információs dömping rengeteg félreértést eredményez, ugyanis az amerikaiak hajlamosabbak bízni a magas státuszó emberekben, weboldalakban, a több ezer követővel és lájkkal bíró celebekben,mint a száraz és személytelen orvosi tényekben.
...
Az öngyógyítás felelőssége azé, aki nem megy orvoshoz. De komoly erkölcsi kérdéseket vet fel az, hogy a személyre szabott, egyéni igényekre harapó hirdetési stratégia mennyiben tehető felelőssé azért, hogy hamis információs buborékban tartja emberek tömegeit.
További részletek a weboldalon.