Antibiotikum helyett inkább olcsó fertőtlenítőt vásárolnak a budapesti kórházban.
Húsz százalékkal javult a takarítás minősége a fővárosi Bajcsy-Zsilinszky kórházban, miután elkezdték ellenőrizni a takarítószemélyzet munkáját, ezzel pedig csökkent a súlyos kórházi fertőzések előfordulása is – közölte Bodnár Attila, az intézmény főigazgatója egy rendezvényen.
A Bajcsy-Zsilinszky kórházban két éve vezették be azt az ellenőrzésen alapuló módszert, amellyel 20 százalékkal javult a napi takarítás minősége, és csökkent az MRSA-, vagyis a legtöbb antibiotikumnak ellenálló baktérium által okozott, illetve a vastagbelet érintő CDI-fertőzés aránya – idézte a főigazgatót az mno.hu. Az intézményben ez idő alatt UV-lámpával ellenőrizték a takarítás minőségét, az adatokat megosztották a takarítószemélyzettel, majd folyamatosan figyelték a változásokat. A főigazgató szerint az ellenőrzés előtt elkeserítők voltak az eredmények, az elmúlt két évben azonban napi szinten vizsgálták a takarítást és a fertőtlenítést, ez sokat javított a helyzeten.
Az utóbbi hetekben pont arról lehetett híreket hallani, a kórházi fertőzések terjedését az is okozhatja, hogy az orvosok és nővérek nem mosnak rendszeresen kezet. Erre a főigazgató úgy reagált: valószínűtlennek tartja, hogy emiatt terjednének ezek a betegségek. Szerinte tévesek azok a hírek, amelyek szerint az utóbbi időben emelkedett volna a kórházi fertőzések száma, pedig az nem magasabb, mint az EU más országaiban. Bodnár Attila ugyanakkor hangsúlyozta, a takarításnak mindenre ki kell terjednie, nem szabad figyelmen kívül hagyni például a kilincseket, a liftgombot, a számítógépekhez tartozó billentyűzetet vagy a vécé lehúzóját sem.