A kórházakhoz hasonlóan a szakrendelőknél is egyfajta hierarchikus rendszert alakítanak ki.
Négy folyamat zajlik egyszerre a fővárosi és Pest megyei egészségügyi rendszer rekonstrukcióját célzó Egészséges Budapest program (EBP) keretében. Cserháti Péter, az EBP miniszteri biztosa a Magyar Időknek elmondta: a kórház- és rendelőfejlesztések már idén elindulnak, és hamarosan megkezdődik annak a 40 milliárd forintnak a felhasználása, amit a kormány erre az évre hagyott jóvá a fejlesztésekre.
Az összeg nagyobbik részéből, 21,7 milliárd forintból elsősorban képalkotó diagnosztikai, sugárterápiás, sterilizáló és informatikai fejlesztések valósulhatnak meg, az intézmények új CT-t, MR-t, illetve például ágyakat vásárolhatnak. A fennmaradó 18,3 milliárd forintot a kórházak felújítására lehet felhasználni. Mindkét esetben tart már a szükséges közbeszerzések előkészítése, a kiírások hamarosan megjelennek – mondta a miniszteri biztos.
Emellett a korábbi 6 milliárdról 18 milliárdra emelte a kormány annak az uniós forrásnak a keretét, amelyet kórházak energetikai korszerűsítésére lehet felhasználni.
Cserháti Péter jelezte: elindul a térség szakrendelőinek megújítása is. Első körben hét intézmény korszerűsítésére összesen 21 milliárd forintot hagyott jóvá a kormány. Ebből három állami fenntartású (a X. kerületi, a szigetszentmiklósi és a veresegyházi), három önkormányzati (a II., a XI. és a XIV. kerületi), míg a XII. kerületi szakrendelő ma tulajdonképpen nem létezik, a járóbetegek ugyanis jelenleg a Szent János Kórház egyes osztályaira járnak be. A kormány döntése nyomán azonban végre a kerületnek is lesz önálló szakrendelője, ezt a Semmelweis Egyetem Kútvölgyi úti épületében alakítják ki. Továbbiak a teljes cikkben