• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Új megoldással bővülhet a digitális ellátás

Lapszemle MA 06:15 Forrás: MedicalOnline
Új megoldással bővülhet a digitális ellátás

A pilotok során továbbfejlesztett Dr. BetMen készen áll a való életben történő integrált használatra, azaz létrejött a Dr. BetMen V.2. verzió.

A hazai digitális egészségügy ellátás fejlesztésében fontos pillanat volt, amikor 2021-ben, a Roche Magyarország társadalmi felelősségvállalása keretében megalapított A Magyar Személyreszabott Egészségügy Fejlesztéséért Alapítvány (SzEFA) az általa fejlesztett Betegút Menedzsment (Dr. BetMen) szoftvert térítésmentesen átadta a magyar állam részére. A szoftvert, amely azóta kórházak, betegek és kormányzati szereplők bevonásával, különféle pilotok keretében fejlődött tovább, immár készen áll a való életben történő integrált használatra, vagyis létrejött a Dr. BetMen V.2. verzió, írja a MedicalOnline

A szoftver képes arra, hogy a betegek pontosan nyomonkövethessék, hogy mi, mikor és hol fog velük történni, ami egyszerre fokozza a hatékonyságot és betegség esetén a mentális terheket is enyhíti. A kapcsolattartás a kezelőorvossal szintén újdonsága lehet az egyesült felületnek, ahol chat-en a beteg is elérheti az orvost és fordítva, biztosítva ezzel tudást a mellékhatásokról, állapotváltozásról, sőt rövid kérdőív keretében átfogó visszajelzés is megvalósítható. Mindez azt jelenti, hogy ellátás felelőse, aki ismeri a beteg útját, tématerületeit, közvetlenül elérhető a beteg számára.

Rövidebb távon így jelentős kapacitásások szabadulhatnak fel az ellátórendszerben a fejlesztésnek köszönhetően, hiszen kikerülnek felesleges lépések, információs és adathiányok a betegútból. Mindez azt is lehetővé teszi, hogy a figyelmünket a prevencióra irányítsuk, ami hosszabb távon csökkenti majd a betegek számát. A további fejlesztések ebbe az irányba hamarosan elkezdődnek - mondta Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára.

Néhány éve még elképzelhetetlen volt, hogy integrált, reszponzív, digitális rendszert tegyünk elérhetővé a lakosság számára, ez már közvetlenül előttünk áll. Ez a rendszer jelentősen növeli az adatok minőségét és mennyiségét, támogatva az erre épülő adatvezérelt egészségügy kialakítását és a betegellátás színvonalának további emelését - hangsúlyozta Kádár Magdolna Katalin, a Belügyminisztérium Egészségügyi Fejlesztéspolitikai Főosztályának Főosztályvezetője.

További részletek a MedicalOnline-on.