A toxikológus egy drogprevenciós színpadi előadáson vállalt szerepet, és nemcsak szakértőt játszott, hanem laikust is.
Zacher Gábor toxikológus és a Momentán Társulat az esztergomi Művelődési Házban Függő játszma címmel improvizációs előadást tartott - írja a kemma.hu.
A társulat négy színésze olyan szituációkat improvizált, melyek mindennaposak a családokban. A túlzott számítógépes játékhasználatról, a mobilfüggőségről, az alkoholfogyasztásról és a droghasználatról is láthattunk egy-egy élethelyzetet. Mindezeket humorosan és életszerűen megjelenítve. A helyzetekre különböző megoldások születtek, melyeket aztán Zacher Gábor ki is értékelt.
A szakember minden jelenet után a problémás helyzetre adott optimális választ is kiemelte. Többek között elhangzott, hogy a fiataloknak nem egy prédikáló szülőre van szüksége. Az ifjabb generációnak arra van szüksége, hogy meghallgassák őket és nyissanak feléjük a szülők. A család érdeklődjön a gyerek iránt, és mutasson is példát.
Ahogy a szakember hozzátette: manapság sokkal könnyebben elérhetőek a narkotikumok, az alkohol és az online világ, mint ezelőtt akár csak 10 éve. A fiatalok körében pedig egyre korábbra tehető a drogok és az alkohol kipróbálása. Ha időben észreveszi a szülő a jeleket, könnyebb is kezelni. Ehhez azonban bizalom kell szülő és gyerek között.
A toxikológus egy jelent erejéig cameo szerepet is vállalt: egy édesapát játszott, aki szembesül fia drogfogyasztásával.:- Fiam, én ugyan nem értek a drogokhoz, csak itt-ott olvastam róluk.