Folyamatosan toborozzák az új dolgozókat, s amint meglesz a szükséges létszám a későbbiekben, nem lesz szükség a vidéki egységek felrendelésére.
Hetek óta beszédtéma a vidéki mentőállomások dolgozóinak Budapestre vezénylése. A zalai mentők – csakúgy, mint a többiek –már hónapok, sőt, évek óta látnak el feladatokat a fővárosban. Várhatóan tavasszal indul az az új rendszer, amelyben naponta 25-30 vidéki mentőegység segíti ki Budapesten az Országos Mentőszolgálatot, méghozzá az alapórák terhére, avatta be a tervezett részletekbe a vaol.hu-t Győrfi Pál szóvivő.
A lap arra volt kíváncsi, hogy mikor és milyen körülményeket biztosítva indul az új vezénylési rendszer, ez mennyiben segít a mostani helyzeten. Felvetődött továbbá, hogy egy törvénytervezet szerint a kórházak maguk oldják majd meg a betegszállítást (amit sok esetben a mentők végeznek), s az mikor élesedhet.
– Egyeztetések folynak az utóbbi kérdéseben, például a Honvéd Kórházban és a Semmelweis Egyetemen működik a saját betegszállítás – felelte megkeresésünkre Győrfi Pál szóvivő, majd az aktuális témát folytatva elmondta, a mentőkapacitás napi szervezése és feladatkiosztása továbbra is dinamikusan, az aktuális mentőfeladatok szerint és arányában történik. – A jelen változtatás lényege, hogy a másik hat regionális mentőszervezet 4-4 kocsival vegyen részt a Közép-Magyarországi Régió mentésében úgy, hogy tőlük mentőautót ne kelljen váratlanul el-, illetve átszervezni. Ezek az egységek fejlesztésként jelennek meg a mentési rendszerben olyan helyekről, ahol ezen plusz státuszok betöltésére van szabad HR-kapacitás. A tervezett budapesti szolgálatteljesítés mentőegységenként évente átlagosan két alkalmat jelent. Csak a személyzet utazik szolgálati személygépkocsival Budapestre. Szolgálatukat nem 7 órakor (ezt téves információként írta a sajtó), hanem reggel 9-kor kezdik meg Budapesten. Reggel 7 órakor a vármegyéjük meghatározott állomásán lépnek be a szolgálatba, majd a fővárosban a meghatározott állomásokon veszik fel a mentőgépkocsit, és a szolgálatot követően szintén szolgálati személygépkocsival utaznak haza. Több budapesti mentőállomásunkon alakítottunk ki szálláshelyeket bajtársaink részére, amennyiben a fővárosban töltik az éjszakát. Természetesen minden ilyen költség az OMSZ-t terheli, a mentőszolgálat az utazási időnek megfelelő bérköltséget is megadja, valamint meleg étkezés biztosítását tervezi. Ráadásul ezek előre, pluszban szervezett egységek lesznek, így a helyi mentőkapacitás nem csökken. Továbbiak a teljes cikkben