Együttműködésben állapodott meg a hévízi gyógyfürdő és a Pannon Egyetem.
Környezetvédelmi, biológiai és klinikai kutatásokat, valamint oktatási területeket érintő együttműködési megállapodást kötött hétfőn a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Nonprofit Kft. a Pannon Egyetem Georgikon Karával.
Dublecz Károly, a keszthelyi egyetemi kar dékánja a Hévízen tartott aláírási ceremónia kapcsán elmondta: a két intézmény között évtizedekre nyúlik vissza a kapcsolat, a tőzegkutatásban, a tó élővilágának feltárásában vagy a radiológiai vizsgálatok terén, de társadalomtudományi területeket érintő vagy piacfelmérési kutatásokat egyaránt megvalósítottak már. A turisztikai képzéssel is foglalkozó keszthelyi felsőoktatási intézmény kezdeményezése volt, hogy ezeket az eddig esetleges kezdeményezéseket összegezzék, de nem titkolt cél volt, hogy az egyetemi oktatási tapasztalatokat is kihasználják a csökkenő állami finanszírozás ellenében.
Kvarda Attila, a gyógyfürdőkórház ügyvezető igazgatója úgy fogalmazott: egyszerre kell figyelembe venni működésük során a tó gyógyászati, környezetvédelmi, természetvédelmi és biológiai értékeit, ezért is van szükség tudományos kutatásokra, amelyek eredményeit a szolgáltatások fejlesztésében is hasznosíthatják. A 21. századi kihívásoknak is meg kell felelni ugyanakkor, a változó vendégkör miatt rendelkezni kell a szükséges nyelvtudással, de a kommunikáció is kiemelt terület, mert mindenkinek érdeke, hogy az idelátogatók teljes megelégedettséggel távozzanak.
A megállapodás értelmében elsősorban angol, német és orosz nyelvi képzésben, kommunikációs és menedzsment oktatásban részesülnek a gyógyfürdő munkatársai, de a két intézmény közösen készít egészségturisztikai egyetemi jegyzetet. A klinikai kutatásokhoz kapcsolódó közös marketing és turisztikai kutatásokat is végeznek, s folytatják a tó tőzegvizsgálatát, környezet- és természetvédelmi kutatásait is - olvasható az aláírt megállapodásban.