Fő célcsoportjuk a tanulási zavarral küzdő, a hallás-, beszéd- és látássérült, a mozgáskorlátozott, az autizmussal élő hallgatók.
Ma ünnepélyes keretek között megnyílt az ország első egyetemi Fogyatékosügyi Központja. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem kezdeményezésének célja, hogy egyenlő esélyű hozzáférést biztosítson speciális igényű hallgatói számára a tanulmányokban és a szolgáltatásokban. Ezt a munkát szakképzett gyógypedagógusok és informatikusok látják el. A Fogyatékosügyi Központ létrehozását az Egyetem saját forrásból finanszírozta.
Az ünnepélyes megnyitón Nyitrai Imre szociálpolitikáért felelős helyettes államtitkár gratulált az ELTE-nek a saját forrásból megteremtett központ létrehozásához. Dr. Lovászy László, az ENSZ Fogyatékossággal élő személyek jogairól szóló egyezmény végrehajtását felügyelő bizottságának tagja Brüsszelből küldött videóüzenetében reményét fejezte ki aziránt, hogy az új Központ révén a fogyatékkal élő hallgatók gyors, naprakész és valós segítséget kapnak, így egyenlő feltételekkel teljesíthetik tanulmányaikat és a társadalom sikeres tagjaivá válnak majd.
Kovács Krisztina, az ELTE Fogyatékosügyi Központ vezetője elmondta, hogy a központ tevékenysége kiegészíti a karonként működő fogyatékosügyi koordinátorok munkáját. A karokon elsősorban a hallgatói ügyek intézése zajlik: mentességek megadása, akadálymentes oktatás megszervezése, többletidő biztosítása a vizsgán. Ezzel szemben a Fogyatékosügyi Központ munkatársai gyógypedagógiai és informatikai kompetenciákat igénylő tanítást, valamint tréningeket biztosítanak a hallgatók számára. Tanítják a Neptun tanulmányi rendszer és képernyőolvasó programok használatát, szociális-kommunikációs készségfejlesztést végeznek, szervezési stratégiákat dolgoznak ki, domború ábrákat és hangostérképet készítenek, segédkeznek a könyvtárhasználatban, tanulási technikákat segítenek elsajátítani, speciális szoftvereket telepítenek. Elsődleges célcsoportjuk a tanulási zavarral küzdő, a látássérült, a mozgáskorlátozott, a hallássérült, illetve az autizmussal vagy beszédsérüléssel élő hallgatók. Az ELTE-n jelenleg 304 speciális igényű hallgató tanul.