Tapasztalatuk szerint az onkológia osztályok orvosai elhivatottságról adnak tanúbizonyságot.
Daganatos betegek Jász-Nagykun-Szolnok megyei civil szervezetei tiltakoznak a fővárosi Uzsoki Kórház onkológiáján dolgozó orvosok és ápolók meghurcolása ellen. A 2011. november 30-án Szolnokon megrendezett Egészség Fórum rendezvényen résztvevők nevében tiltakozásukat fejezik ki a budapesti Uzsoki Kórház onkológiai osztályán dolgozó orvosok és ápolók ellen irányuló támadások miatt - közölték.
Mint írják, a rendezvényen daganatos betegségben érintett emberek is részt vettek: valamennyien tudják, milyen nagyon nehéz az az út, amely ezzel a betegséggel együtt jár. Tapasztalják, hogy az egészségügy lehetőségei korlátozottak, nagy a zsúfoltság, sokszor érzik magukat futószalagon – a kapacitás és szakemberhiány folytán erre kényszerülnek az orvosok, hiszen mindenkit el kell látniuk, senkit sem küldhetnek haza, mert nem jutott rá idő.
Az onkológia osztályok orvosai, dolgozói védelme érdekében a fórum résztvevői visszautasítják, hogy a végstádiumban lévő betegek fájdalomcsillapításával kapcsolatosan felmerült szándékos túladagolás gyanúja miatt nagy nyilvánosság előtt, kollektív módon lejárassák az orvosokat, országos szinten is rombolják az orvos-beteg bizalmat, ami kétségbeesett rákbeteg emberek tízezrei számára jelent kapaszkodót a mindennapokban.
Minden beteg egyedi elbírálást igényel még azonos típusú és azonos stádiumú betegség esetén is, s ezt csak az orvosa tudja személyre szabottan megállapítani. Az ártatlanság vélelme mindenkinek kijár, a kollektív bűnösség ellen pedig mindenkinek minden fórumon fel kell lépni. Az ilyen hírek sokkolják a betegségben érintetteket és méltatlan a gyógyító orvosokkal és ápolókkal szemben - közölte a fórumon résztvevők nevében: Furcsa Józsefné, a „Rák ellen-együtt-egymásért" Jász-Nagykun-Szolnok Egyesület elnöke és Sipos Gézáné, a „Rák ellen-együtt-egymásért" Jász-Nagykun-Szolnok Egyesület jászsági betegklubjának vezetője.