Új indikációban is használható ezen túl a GSK COPD elleni szere az Unióban.
A Seretide mostantól használható olyan COPD-os páciensek kezelésére, akiknél az erőltetett kilégzés során az első másodpercben kifújt levegőtérfogat (FEV1) kisebb a megjósolható normálmennyiség 60 százalékánál, és akiknek kórtörténete hörgőtágító szerek rendszeres használata ellenére határozott tüneteket produkáló ismételt rosszabbodást mutat.
Seretide alkalmazására mindeddig csak a páciens tüdőfunkciójának FEV1<50% értékekre romlása nyomán kerülhetett sor. (A FEV1 a tüdőműködés értékelésének egyik módja, minél magasabb a százalék-érték, annál jobban fungál a tüdő.)
Mostantól több COPD-os veszi majd hasznát a Seretide-nek, állítja a GSK, mivel korábban kezdhetik el alkalmazni, és tüdőfunkciójuk, valamint életminőségük egyaránt javulhat – mégpedig az előtt, hogy betegségük komolyabbra fordulna.
A GSK a teljes „TORCH"-dokumentációt benyújtotta az EMEÁnak: ebből kiderült, hogy 50/500 μg Seretide alkalmazása három év alatt 17,5 százalékkal csökkentette a betegeknél a COPD-halálozás kockázatát, ami fontos adatnak bizonyult. A placebóhoz képest jelentős mértékben, 25 százalékkal lassította a COPD-status romlását, számottevően javította a FEV1-gyel kifejezett tüdőfunkciót és a betegek életminőségét.
Az összes adat újraértékelése nyomán a hatóságok engedélyezték a gyógyszer ismertetőjének aktualizálását. „Ez magában foglalta az engedély kiterjesztését FEV1<60% értékeket produkáló betegek eseteire, de a "TORCH" legfontosabb eredményeinek summázatát is. Az elsődleges gyógyászati cél a különböző okok indukálta mortalitás mérséklődése volt, és ez az uniós gyógyszerismertető 5.1 szakaszába is bekerült" – mutatottrá a GSK.
A Seretide-t az Egyesült Államokban Advair néven forgalmazzák, és a cég egyik legkelendőbb gyógyszere – első sorban asztma indikációban.