• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Egy nap, amely megváltoztathatja az életed – Tudomány, sport és élmény szívünk egészségéért

Aktuális 2025.09.20
Egy nap, amely megváltoztathatja az életed – Tudomány, sport és élmény szívünk egészségéért

A Szívünk Napja 2025 több, mint rendezvény: egy olyan találkozási pont, ahol tudomány és élmény, mozgás és gasztronómia, inspiráció és közösség fonódik össze.

Szeptember 28-án, a Néprajzi Múzemban rendezik meg a Szívünk Napja eseményt, mely a tudmány, a mozgás és a közösség ünnepe. Az idei alkalom különösen aktuális, hiszen Magyarországon minden második ember túlsúlyos vagy elhízott  – ahogyan minden negyedik gyermek is – és ez a szív- és érrendszeri betegségek egyik legnagyobb kockázati tényezője.

A család minden tagját várják

A résztvevőket valódi élményfesztivál várja. Megismerkedhetnek az űrkutatás titkaival, tanulhatnak szívbarát gasztronómia recepteket, és kutyás workshopok is gazdagítják a programot. Családi programként a sportos kihívások mellett gyerekeknek szóló kalandpark is várja a rendezvényre látogatókat. „Meg akarjuk mutatni, hogy a szívünk védelme nem lemondás, hanem új lehetőségek felfedezése. Lehet élmény is az egészségtudatosság és a prevenció” – hangsúlyozza Prof. Dr. Gellér László, a Magyar Kardiológusok Társaságának elnöke.

Világhírességekkel is találkozhatunk

A programok között bizonyosan minden korosztály megtalálja a számára érdekeset. Kapu Tibor, Magyarország első ESA-űrhajósa mesél arról egy videósbejelentkezésben, hogyan teljesít az emberi szervezet a világűrben, majd Farkas Bertalan, az első magyar űrhajós osztja meg saját felkészülésének tapasztalatt. Korom Gábor, a Tükör Módszer viselkedéstrénere megmutatja, hogyan segít a négylábú társsal való mozgás a testi-lelki egészség megőrzésében. Giorgio Cavicchiolo, a három Michelin-csillagos Alelí étterem séfje szívbarát receptekkel érkezik a rendezvényre. A világkerülő vitorlázó, Weöres Szabolcs őszintén beszél a versenysport testi és lelki határokat feszegető kihívásairól. Nyilasi Tibor, a Fradi legendája a professzionális, élvonalbeli futball és az egész életen át tartó foci hatásait foglalja össze előadásában. A kertészkedés kedvelőinek Megyeri Szabolcs, kertész-influenszer a növények gyógyító erejéről és a kertészkedés aktív, egészségmegőrző szerepéről mesél. Béres Alexandra, sport- és életmódváltás-influenszer, édesanya személyes történeteit osztja meg a nők családi egészségmegtartó szerepéről és rejtett erőforrásairól. Ez csak néhány program a Szívünk Napja rendezvény lehetőségei közül. A tudományos információk iránt érdeklődők kerekasztal-beszélgetéseket hallgathatnak végig a legnagyobb szaktekintélyek részvételével.  

Miért fontos mindez?

szív- és érrendszeri betegségek ma is Magyarország vezető halálokai. Az elhízás, a mozgáshiány és a helytelen táplálkozás mind hozzájárulnak ahhoz, hogy évente több tízezer ember veszítse életét megelőzhető okok miatt. A Szívünk Napja célja, hogy kézzelfogható élményeken keresztül mutassa meg: a változás nemcsak szükséges, de izgalmas és felszabadító is lehet. A rendezvényre a belépés ingyenes. 

Ha érdekelnek a vitaminok jótékony hatásai ebben a cikkünkben olvashatsz róla.